Akıllı Saatler Görüntüyü Yansıtacak

Yeni akıllı saati Gear S3 ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Samsung, akıllı saatlerle ilgili yeni bir patent başvurusunda bulundu. Samsung’un yaptığı patent başvurusuna bakıldığında şirketin akıllı saat kategorisini ileri bir boyuta taşımaya hazırlandığı görülüyor.

Akıllı saatler, çok hızlı bir şekilde olmasa da hayatımızda önemli yerler edinmeye başlıyor. Hep hayal ettiğimiz o fütüristik özellikler, bir gün bizimle olabilecek kadar yapılabilecek şeyler aslında. Örneğin, Samsung’un yeni aldığı özellik patenti gibi: Akıllı saatinizi projektöre, elinizi de ekrana dönüştürüyor.

9Uypj2s.jpg

Akıllı saatin arayüzünü kullanıcıların elinin veya kolunun ön kısmına yansıtabilen bu teknolojinin akıllı saatler haricinde sanal/artırılmış gerçeklik gözlükleriyle de uyumlu şekilde çalışabileceği belirtiliyor. Kullanıcıların gördükleri görüntüleri etraflarındaki yüzeylere de yansıtabilmesine imkan sağlayan bu teknoloji ekrana dokunmadan yansıtılan arayüzle etkileşime girebilmeye de olanak tanıyor. Örneğin kullanıcılar saatin ön tarafına yansıtılan alana dokunarak telefon numaralarını çevirebiliyor veya mesaj gönderebiliyor. Şu an için patent aşamasında olan bu teknolojinin kullanıma sunulup sunulmacağını hep birlikte göreceğiz.

Neredeyse her yüzeye

Jfv8SRe.jpg


Samsung, yeni bir patent için başvuru yaptı. Bu patent, akıllı saatler içindi ve çalışılan özellik projeksiyon özelliği üzerine. Kullanıcı, akıllı saati kullanarak elinin üstüne, bileğine ya da koluna görüntü yansıtabilecekken, aynı işlemi duvar ve benzeri yüzeylere de yapabilecek.

El yazısı okuma

KuD0MYy.jpg


Bu durum neyi getirir diye düşünecek olursak, örneğin telefon numaraları, yansıtılan yüzey üzerine dokunarak girilebilir. Klavye yansısı ile birlikte yansı üzerinden metin girişi yapılabilir. Ya da daha ileriye gidecek olursak, elle yazılmış bir yazıyı saatin tarayarak okuyabilmesi düşünülebilir.

lUb98Tb.jpg


Eğer bu patent, uygulamaya geçebilirse, akıllı saatlerin ekranları küçültülmek durumunda kalmayacak. Tabii ki hemen olacak bir şey değil. Teknolojinin her alanında olduğu gibi sabır, sıkı çalışma, disiplin ve en çok da zaman ihtiyacı şimdi de mevcut.

kBMbw2P.jpg


Zamanın neler göstereceği bilinmezken, görünüşe göre Avengers serisinde kullanılan teknolojilere doğru gidiyoruz.
 
Top