Ağlarken Güldürdü

cemree

=)=)
V.I.P
Törene Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, "gazi ve şehit yakınlarının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni şereflendirdiğini" ifade etti.

cemree

=)=)
V.I.P
Madalya takdimi sırasında sahneye çıkan bir gazinin küçük çocuğu, gözyaşları dökülen hüzünlü törene
katılanları gülümsetti.

cemree

=)=)
V.I.P
Konuşmasına "Çok değerli kardeşlerim, değerli şehit aileleri, değerli gazilerimiz, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum" diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alacak tüm asker ve polis kardeşlerimize, onların ailelerine, ülkemize yaptıkları hizmetler için şükranlarımızı sunuyorum. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyor, Allah onlardan razı olsun diyorum. Gazilerimize, mücadeleleri, fedakarlıkları sebebiyle samimi şükranlarımı sunuyorum" dedi.

cemree

=)=)
V.I.P
İslam'a göre inançları, vatanları, milletleri için mücadele ederken hayatlarını kaybedenlerin makamının şehitlik olduğunu, İlahi emirde de "Onlara ölüler demeyiniz, zira onlar diridirler" buyurulduğunu anlatan Cumhurbaşkanı

cemree

=)=)
V.I.P
"Bizim kültürümüzde savaşa gidenin, mücadeleye gidenin ardından güzel bir söz kullanılır. Denilir ki, 'iki güzelden biri'. Yani, bu insanlar için, şehitlikten veya gazilikten biri temenni edilir. Sizler, 'iki güzelden biri'ne kavuşmanın şerefine, izzetine, ikramına nail olmuş nadide insanlarsınız. Sadece dünya hayatına ait zevkleri seçenlerle ebedi mutluluğu, yani şehitliği, gaziliği seçenler arasındaki mücadelenin kazananı, esasen en baştan bellidir. Buradaki kazanç, dünyadaki geçici başarıyı kimin elde ettiğiyle ilgili değildir; bu ebedi saadete nail olmakla ilgilidir. Bunun için şehitler, kıyamette şefaat ayrıcalığına sahip kılınmış zümreler arasında yer alır.

cemree

=)=)
V.I.P
Gazilerimiz, 'Allah bize yeter. O ne güzel vekildir' emri ilahisine uygun olarak verdikleri mücadeleyle bu şerefli unvana sahip olmuşlardır. Peygamberimiz, 'Allah rızası için sınırda bir gece nöbet beklemek, dünyadan ve dünyadakilerden hayırlıdır' buyuruyor. 'Allah yolunda ayağı tozlanan kimseye cehennem ateşi dokunmuyorsa', bu uğurda yaralanan, kanını döken, uzuvlarını kaybedenlerin ecrini artık siz hesap edin. Allah sizlerin nezdinde tüm gazilerimizden, şehitlerimizden razı olsun.”

cemree

=)=)
V.I.P
Bu ülke, bu millet, şehitlerimizin ve gazilerimizin yüzü suyu hürmetine ayaktadır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultan Alparslan'dan başlayarak, Osman Gazi'lere, Fatih'lere, Yavuz'lara, Gazi Mustafa Kemal'lere kadar uzanan büyük mücadele zincirinin halkasında yer alan her bir gazi ve şehidin bu toprakları vatan yapan ilahi beratın birer mühürleri olduğunu söyledi.

cemree

=)=)
V.I.P
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 gün sonra 18 Mart'ta Çanakkale Deniz Zaferimizin 100'üncü yıldönümünün kutlanacağını anımsattı..