• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Aglama Gidiyorum Sadece

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Bu, sana son kez bakışım belki. Gözlerimle son kez okşayışım saçlarını, göz yaşlarını son kez silişim. Bu camın arkasından da olsa, son kez hissedişim ellerini.. Evet, gerçekten hissettim. O an, ellerim otobüsün penceresini yırtmaya çalışırken güçsüzce, sen de ellerini koydun ya hani cama… O an hissettim, ellerindeki göz yaşlarının ıslaklığını kendi ellerimde.

Hani bir gece, beraber yağmurun yağışını seyretmiştik. Dışarıda buz gibi hava vardı, her bir yağmur damlası tokatlıyordu camı, rüzgar bir o yana bir bu yana çarpıyordu önüne gelen her şeyi acımasızca. Ama ben, pencerenin önünde, seninle güvendeydim.

Ama şimdi bak, pencerenin arkasındayım artık. O korkunç fırtına burada. O acımasız rüzgar, çok uzaklardaki acıları getirip yüreğime fırlatıp gidiyor. İçime düşen her bir damla ok gibi saplanıyor bulduğu yere ve her saplanışta bir göz yaşı uzayıp kopuyor gözlerimden. Camın arkasında yalnızım, ve sen diğer taraftasın, ve ben güvende değilim.

Birbirine kenetlenmiş bakışlarımız. Bana söylediğin son söz: “Seni hep bekleyeceğim bıldırcınım…” Ama gözlerinde, yıllar geçse de bekleyeceğin birine değil de, son kez görüyor olduğun birine ait bakışlar var. En ufak bir umut, en zayıf bir ışık yok geleceğimize dair. Olsun bitanem… En azından tesellim şu ki; biten bir güzelliğin süzülerek akıp gitmesine değil içimdeki bu korkunç acı. Senden ayrı düşerken, çaresizliğimize lanet ediyorum, beraber geçirdiğimiz günlere değil.

Bak bitanem… Yağmur başladı. Belki senin küçük nazlı bıldırcının camın dışındaki yağmurda ıslanmıyor ama, diğer taraftaki fırtınada paramparça oluyor.

Otobüs hareket ediyor, gidiyorum işte… Sakın el sallama bana. Gözümde kalan son görüntü; yağmurun altında kalmış, diğer yarısı kopartılmış, kanayarak arkamdan el sallayan yarım bir gönül olmasın… Eğer ihtiyacın olduğunda sana yardım edecekse, yüreğimi bırakıp gidiyorum sağ avucunun içine. Ne yaparsan yap; ister unut beni, ister başkasını sev… Ama sakın o küçücük yüreği avuçlarının arasından bırakma bir yerlere. çünkü biliyorum ki o minik yürek, bir benim göğsümde atar, bir de senin avuçlarının sıcaklığında…
Hoşça kal umudum….
 

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Sen gidince ;
Yarınlarımdaki beyaz umutlarıma hüznün siyah elbisesini giydirdim
Baharın tüm sevda ciceklerine ayrılıklarımın gözyaslarında yazılmıs siirlerini verdim.
Bitmeyen gecenin sabahında Azrail' in tatlı gülüşlerini bekledim

Oysa ;
Gecelerden aydınlık sabahlara tasan nice ayrılıklarımın agıtları vardı sana anlatamadığım
Ve avuclarımda sevdana akıttıgım gözyaslarım var bir an bile sana yazamadıgım
Gecelerimde hasretine yakılmıs bir ates var közlerinde alev alev yandıgım..

Ama sen gitsen de;
Hoyrat rüzgarların delice estigi baharımsı kokan saclarını özledim
Elllerimi acıp dudaklarımdaki tüm dualarımda seni diledim
Her bahar geldiginde bir agıt daha yaksam mavinin gökyüzüne
Ben sende bildim tüm baharların en güzel tomurcuklarını..
Ve her yagmur yağdıgında bir gözyasımı hediye etsemde hasretin denizine
Ben senin mutluluklarında yasadım tüm hayatımın mutluluklarını..
Seni sen gidince de sevdim..[
 

Top