Ağır adımlarla yürüyorum bu gece..

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Ağır adımlarla yürüyorum bu gece.. Elimde kurumuş bir geçmiş,önümde kör bir gelecek var ..Dar ve sonsuz bir yolun ucu ucuna bağlanmış hayatlardan ibaret. kilometrelerini saya saya ,kah gözü yaşlı bir masum çocuk,kah hafif tebessümlü bir genç kız taşıyorum içimde.. Ta ki uzaklara dikilmiş gözleri öylesi umutlu ,öylesi u...mutsuz ki ,kanatlarını özgürlüğe çırpan bir martı çığlığında kaybolmak gibi bu gece..Yürüyorum..

Saçlarını dağıttım gecenin ,yıldızlar taktım her teline ve seviyor sevmiyor diye diye kopardım umutları..Ayakları çıplak,ruhu çırılçıplak hayalet misali,bir o yana,bir bu yana salına salına..Yürüyorum..

Bir serseri nara koparak bölerken dingin, öylesi sessiz çığlıklarımı,ben seni o geçtiğim her kare karanlıkta avcumdaki kum misali döke döke ,tüketirken içimde .Yavaş yavaş eriyişini zihnimde ve kalbimde; hatta izlemeye bile değmeksizin bütün güzel yaşanmışlıkları,bende bıraktığın bir kaç kalıcı izde duraksayarak silerken anıları gözyaşlarımla;'neden' bile diyemeden ,'sevdim' dercesine bir sızıyla elvedalaşırken senlilikle..Bir vedalaşma bile yaşayamadan tenine eş tenim,sanma ki ben kaldım senden geri ;gayri resmi duygularıma sarmaş dolaş kaçamak bakışlarımın,öylesine bir gece ki bir yok oluş..Bir var oluş belki de göremiyorum..Sensizlikten azap senden sürgün misali koparılmış hayallerimi,işte burada tam ayaklarımın altında bu zifri karanlık dar ve yolun bilmem kaçıncı metresinde gömmek için durdum şimdi..Artık yürümüyorum..Ben durdum.

Zaman zaten yoktu senli dünyamın al rengi güllerinden ibaret kokusunda .Sen vardın bahar yeşili gözlerinde takılıp kalmış gözlerimin özlediği..özlem eşittir çok uzun zamandı bizim ülkemizde..senli zaman ;saniye olmalıydı :bir çırpıda akıp giden avuçlarımdan ..Ama şimdi senli zamanı değil,bizzat seni akıtıp tüketirken tane tane
gecede..durdurdum olmayan zamanı..zaman hepten yok artık tıpkı sen gibi..Ardımda bıraktığım herşeyin içinde en büyük ayrıntı olarak senli anılarımı bitirdim bu gece.
Şimdi dinlenme zamanı..