• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar’da bin 53 kitap okuyan çocuğun Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiği iddiası

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Anadolu Ajansı, TRT Türk, Yeni Şafak, Hürrüyet Kelebek, Yeni Çağ Gazetesi ve Twitter’da Çapa Mag isimli bir hesap tarafından 26 Kasım 2019’da paylaşılan iddiaya göre, Afyonkarahisar’da yaşayan ve dört ayda bin 53 kitap okuyan sekiz yaşındaki Mahir Atabey Türk, “En Çok Kitap Okuma” rekoruyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

1574941678901.JPG


İddia yanlış. Türk’ün kırdığı rekor, sadece Çocuk Rekorları ismindeki bir organizasyon tarafından tescillenmiş. Guinness’te “En Çok Kitap Okuma” diye bir kategori de yok.

Guinness Rekorlar Kitabı’na girmedi
Mahir Atabey Türk’ün kırdığı rekorla ilgili bilgiye Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden ulaşılabiliyor. Etkinlik sırasında çekilmiş çeşitli fotoğrafların da yer aldığı sitede Guinness’ten bahsedilmemiş. Etkinliğe il sınırları içerisindeki birçok okulun müdürü de katılmış.

1574941762050.JPG


Sekiz yaşında olduğu belirtilen Türk’ün fotoğraflarında, elinde tuttuğu ödül de seçilebiliyor. Ödül, herhangi bir Guinness rekoru kırıldığında verilen sertifikadan farklı.

1574941811382.JPG
 
Top