Adolf Hitler'in Söylediği Sözler

Suskun

V.I.P
V.I.P
adolf-hitler.jpg
* Nazi Partisi; kamuoyunun muhafızı değil, yönlendiricisi olmalıdır. Nazi Partisi; kitlelerin hizmetçisi değil, efendisi olmalıdır!

* Ben Dünya'ya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim.

* Bir gün gelecek, Yahudileri tamamen ortadan kaldıramadığım için bana küfredeceksiniz !

* Diktatör, bisikletle giden adama benzer durursa devrilir.

* Dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil sözle meydana getirilmiştir.

* Düşünce özgürlüğü tüm kötülüklerin anasıdır.

* Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar.

* Eğer savaş kaybedilmişse halkı da kaybetmenin hiç bir önemi yoktur.

* Hayat güçsüzlüğü affetmez.

* Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

* İnsanlığın bir gün büyük mücadelelere neden olacağı kuşkusuzdur. Sonunda varolma içgüdüsü galip çıkacaktır. Budalalık, korkaklık ve kendini beğenmişlikten oluşan insanlık bu içgüdü karşısında eriyip gidecektir.

* İşgal altındaki topraklarımız anavatana ateşli protestolarla değil, kılıcın indirdiği zafer darbeleriyle katılabilir.

* Liderlik insanları tek bir düşman üzerinde toplamak ve bu dikkatin bozulmadan devam etmesini sağlama sanatıdır.

* Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

* Politika, yapılan tarihtir.

* Savaşta her zaman kaybeden taraf suçludur haklı olsa bile.

* Siyasi kuruluşlar birbirleri ile karşılıklı çıkarlarından dolayı göstermelik anlaşırlar. Benim felsefi doktrinim dünyayı tekrar mutlu bir şekilde yaşatacak güce sahiptir. Böyle bir idealde elbetteki geçici anlaşmalara yer yoktur.

* Şeref ve namustan yoksun milletler ergeç hürriyet ve bağımsızlıklarını kaybederler.

* Yalan ne kadar büyükse, inananı da o kadar çok olur.

* Yaşama hakkın mücadele gücün kadardır.

* Zayıfa acımak doğaya ihanettir.

* Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.