Adını sen koy....

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Nereden başlasam nerede bitirsem......Öyle zamanlar varki yaşam da ne zaman ne olacağını kestiremediğiniz dönüşü olmayan yollara sapmak zorunda kalırsınız veya bırakılırsınız... Evet hemen hemen herkesin mutlak böyle durumları olmuştur veya olacaktır... Girsen bir dert girmesen bir dert o yol öyle bir yol ki... İnsan ne yapacağını bilemeden hesapsızca anlamsızca itiliyor veya giriyor o yola.. Hangi yol diye sorduğunuzu duyuyorum dostlar, ama herkesin yolu ayrı aynı yoldan bahsetme şansım zaten yok.. O yüzden adını sizler koyacaksınız, her ne yaşadıysanız ve yaşayabilme durumunuz varsa böyle dönüşü olmayan yollara girme durumunuz var ise... Düşün düşün, tabiki düşünelim de düşünmek te yetmiyor bazen. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali.. Bu yol araba yolu değil bu yol ne deniz yolu, ne tren yolu, ne hava yolu vs... Bu yol kendi kaderin ya da yaşamak istediklerinle dolu yada yaşaman gereken iyi veya kötü süprizlerle dolu bir yol.. İçinde ne olduğunu bilmediğin bir kutu açılsınmı açılmasınmı? Ya da ben şansıma güveniyorum kutumu açacağım da diyebiliriz... Bazen dipsiz bir kuyu bazense en kıyı... Ama her iki şekildede ulaşılamaz bir durum... Neden emin değiliz hangi yola gireceğimize yada neden emin bırakılmıyoruz nedennn... Nedenlerle dolu bir yol, yollara döşenmiş yavaşlatıcılar banketler kadar nedenlerrr... Ama seçmelisin bir yol, yolsuz olmaz sonuçta hangi aracı seversen sev ya da o an işine hangisi gelirse mutlak birini seçiyor ve bir yola giriyorsun.. O yüzden acele et ve her ne olursa olsun bir yola gir, çünkü hiçbir şeye bir yola girmeden ulaşamazsın.. Ulaşmak istediğin her ne ise seç artık bir yol ve gör bakalım iyimi kötümü yollar..... Özgürlük sadece yola çıkmak değildir doğru yolda ilerleyebilmektir... Hepimizin doğru yolda ilerleyebilmesi ümidiyle....Her yol doğru yol değildir.......

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
evet hayat insanın önüne okadar çok yol ve bir okadar da yaşam seçeneği sunuyor.. Keşke iki yolu birden seçebilme imkanımız olabilse bazen ..

Suskun

V.I.P
V.I.P
Çelişkili bir yazı.Bir yanda çıkılan yol...Bir yanda çıkmak istenilen yol.Her yol doğru olmasa bile varılacak ve gerçek olan sadece bir hedef vardır.Ya doğru yoldan gidersin yada yaşamın doğruları seni bulur,yeterki sen neyi ne zaman ve nasıl yapacağını bil. Yanlız dikkat etmek gerekki adını hayat koymasın

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Öncelikle slm suskun... Sanırım yanlış anlama var.. Çelişki zaten hayatın içinde, bende diyorum ki bu çelişkiden kurtul doğru yolu bul iki veya çok yol ama gidilecek yol tek seç birini diyorum....ADINI SEN KOY' a gelince bu tamamen kişilere söylenen söz yani yolunu seçtiysen adını koymuş olursun, yani olay bu anlatmak istediğim.... Yani senin anladığın gibi değil... Ayrıca paylaşımın için teşekkür ederim. Bir yazımda da belirtmiştim, tanışma yazım da bakış açısına göre her olay farklı banlam kazanır yani kişi nasıl anlıyorsa o anlam kazanır.. Ama doğru ama yanlış... Sen ve şen kal.. EMİ.....

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kim okurdu kim yazardı
Bu düğümü kim çözerdi
Koyun kurt ile gezerdi
Fikir başka başkolmasa
A.Veysel.

Sende Sen ve şen kal