• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ADAM gibi

Iste Arkadaslar Sizlere Bir Soru.

Uzun bir Hikaye aslinda, bana göre ama bu bir uzun hikaye degil, ama sonunda yinede buna Katiliyorum, cünki Cümle Alem Bu LAfi bu kelimeyi Kullaniyor.

Cocuklarimiz Olsun Arkadaslarimiz Olsun herhangi bir Konu icinde Adam gibi Adam Ol diyoruz.
Peki Adam gibi Ol dedigimizde Adam Demesi bizim icin Ne Sagliyor, Askere git Adam ol derler ama bence Askerden gelen Bir Egitilmis Asker Henüz Stres icinde ve Heyacanlidir bazi Müstesna olaylari Anlayamaz.

Peki Neden Adam Ol Diyoruz?? Adam demek, Erkeklikmi, Yoksa bir Baymi.
Adam Olmak icin Ne Yapmamiz Gerekiyor Acaba, Bircok imtahanlardanmi gecmemiz Gerekiyor?? Yoksa bu Gercekten Bir Hikayemi, Eger Hikaye ise, Bu kelimeyi Kullanmamiz lazim.

Kahvelerde Ise Okey oynarken Adam gibi Oyna Dedigimizde, ve bu sekil denilen O Ortamda Peki Adam gibi Oynamak Basit bir Anlamda, Okey Parti masasinda Uygunca ve Oyunun Bilincli Sekilde Oynanmasidir. bence Baska Bir Türlü Burda Anlam Veremiyorum.

Ama, Biz insanlar Sohbet icinde herhangi bir Anlasilmasizlik dolayisiyla Fena bir Sekilde Adam Ol Lütfen Deniliyor.. Peki, Bu arada Adam Ol demekle, Adam Olmanin Yolu Nedir ?? Biz Bunlari Zaten Yapmis Deyilmiyizde Bu Sözü Kullaniyoruz. Bizler Yaslandikca Zaten Hayat Sartlarini Biraz daha Olsun Tecrübe Edinmiyoruzmu?? Ne Yapmamiz Lazimki Bazi Sorunlardan Kacmamiza Gerek Kalmasada Bu Adam gibi hareket et Adam Gibi Ol deme Kelimesi ortadan Kalksa. Acaba Birbirimize Anlayis Göstermedigimizdenmi??

Ben Sahsen Adam Ol, Adam gibi Hareket Et kelimesini Sacma Buluyorum, Cünki Bircok insanlar Bu kelimeyi Yanlis Algiliyorlar, ve hatta Daha Cok Tersine Insanoglu tecrübelerini Yikip Geciyor ve Kirginca Davraniyor.

Bana Aciklaya bilen Varmi ??

Bu Problemi Anlayan Varmi Acaba ??

Saygi ve Sevgilerimle

Orhan Cenk

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Yanlis Algiliyorlar, ve hatta Daha Cok Tersine Insanoglu tecrübelerini Yikip Geciyor ve Kirginca Davraniyor.

Doğru. Sanırım artık bir deyim gibi olmuş bu söz. "Adam ol".
Adam ol kurallara göre davran
Adam ol oku
Adam ol kimseyi kırma....
Hep bir örnek modele çekme insanları. Adam olmanın kıstası bence toplumca anlatılması yani örnek bir kişilik. Doğru, dürüst falan bir kişi ol. Saçma aslında bence de.

Evet,, Adam Ol dedigimizde bir Formül Söyleyemiyoruz.. Cünki Adam Ol demekle Bir Formül Yok.

Rabbimiz bize Akili bedene, Bedenimizi Akila göre vermis. Her Insan Degisik ve Cesit. Duygulari Olsun Akil zeka Suuru veya Bedeni olsa Belki Bu Sözü Bu Formülü Kullanamayacak.
Bence Acikcasi,,,, Her Insanin Bir Problemi Olsa Duygusal, Suur Veya Zeka Her Neyse Artik Bunu inceleyerek Karsimizdakine Davransak Daha Iyi. Sanirim Biz Insanlar Bu Deviri Gectik Daha Baska Düsünmemiz Gerekmezmi?

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Yani doğru tabi ki ama bu laf artık bir ağız alışkanlığı haline gelmiş. Bu saatten sonra değiştirmek bence biraz zor. Karşımızdaki kişiyi bilipde davranmak da zaman alan birşey. Bir insanı hemen bilemezsin. Birde artık tahammül devrini bence geçtik :)
İnsanların yolda yürürken yüzlerine baktığımda korkuyorum bazen. Sanki böyle birisi gelsin bana çarpsın yada ters birşey desinde kavga çıkariyim gibi yürüyorlar. Ardından işte o meşhur 2 kelime geliyor "Adam ol"... Sonrası gazetelerin 2. sayfasında. Aslında kavgaya tetikleyici bir söz bu

wien06

V.I.P
V.I.P
Adam Gibi Adam Ol

Daima dik yürü, başın dik olsun,
Alnın açık, yüzün her an ak olsun.
Tertemiz ol, için dışın pak olsun,
Yamulup yumulma adam ol adam.

Üç kuruşa, beş kuruşa satılma,
Her oltaya balıklama atılma.
Yamyamların sofrasına katılma,

İster bahçıvan ol, isterse bağcı,
Ayrımcılık yapma solcu ve sağcı.
Sakın ola demesinler ki yağcı,

Yapılanı gör bil olma salaka,
Yalanla dolanla olma alaka.
El etek öperek olma yalaka,

Turgay ATa

Yukarida Turgay Atanin yazmis oldugu bu siirden yola cikarsak eskiden beri Halk arsinda kullanilan Adam gibi Adam olmak deyimindeki Adam kelimesi iyiyi kotuyu bilen,yaptiginin farkinda olan,az konusup cok dinleyen, oturup kalkmasini bilen,mert durust, yaptigi isleri layiki ile yapan, arkadan vurmayan cesur cesaretli olan.. anlamina geliyor. Hal böyle oluncada bu deyim yerinde kullanildiginda karsi taraftaki kisiye eger anlarsa cok sey ifade eder.

Ama malesef Adam olmak Gunumuzde gittikçe kaybettigimiz insani degerlerimizden bir tanesidir.