Açılmayan Xp Kurtarmak İçin Pratik Bir Yol

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Herhangi bir nedenden dolayı açılmayan Windows xp yi cdsi yardımıyla kurtarabiliyorduk bunu herkes bilir ama bu kurtarma yöntemi yaptığımız bir çok uygulamanın yok olmasına neden oluyordu.Esas anlatmak istediğim yöntemle windowsunuz bir süre önceye döndürülerek kurtarılabiliyor.(sistem geri yükleme yardımcısı) Bilgisayarınızın başlangıç düğmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F8 tuşuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıştırın.Karşınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada boş bir satırda:

%systemroot%system32 estore strui.exe

komutunu yazıp entera bastığınızda sistem geri yükleme yardımcısı açılacaktır..

Bunu bir yere not edin derim

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Tam komutta eksik yerler var.Tam komut:
%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe
Ayrıca %systemroot% anlamı,Windows C de diyelim,C:\windows anlamına geliyo:)

Ben denedim ama karşıma güvenli kip değil güvenli mod başlığı geldi.Onu tıklayıncada öyle yazı yazacağım bir bölüme rastlyamadım.

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
İşletim sistemin normal çalıştığı için olabilir.İllaki ''banane ben yazacağım işte'' diyosan:D ozaman Windows 98 CD'sine ihtiyacın var.Önce Biosdan CDden başlatmayı açmamız lazım.Ardından CDyi takıp CDden çalıştırmamızlazım.Sıraları şöyleydi yalnış değilse 2. ve 2.'ydi galiba.Neyse CDden başlat dediğimizde MSDOS modu gelecek.Buradan istediğin gibi yaz:)

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Unutmadan bi hatırlatma:eğerki sistemin kurulu olduğu sürücü FAT32 değil de NTFS ise MSDOSda görünmeyebilir.Lakin FAT32 dosya sistemli ise sürücü kesinlikle MSDOSda komut verebilirsin.