• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Açılışta İki Adet XP Menüsü Varsa

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Xp'de ikinci bir işletim sistemi kurulumu veya üzerine kurma olayında hata yapıldığında açılış ekranında iki adet işletim sistemi menüsü karşınıza çıkabilir. Bunu önlemek için şu adımları izleyin.

• Masaüstünde Bilgisayarım simgesine ters klik yapın Özellikler penceresini açın.
  • Gelişmiş sekmesine tıklayın ve buradan Başlangıç ve Kurtarma bölümündeki Ayarlar butonuna tıklayın. Bu durumda yeni bir pencere daha çıkacaktır. Bu pencerede farklı işlemler de yapabilirsiniz; İşletim Sistemi seçeneğinin göründüğü ekranın süresini değiştirmek gibi.
  • Amacınızın bu ekrandaki ikinci İşletim Sistemi görüntüsünü kaldırmak olduğuna göre bu adımı atlıyoruz ve pencere üzerindeki Düzenle butonuna tıklıyoruz. Alttaki gibi bir text ekran gelecektir. (Alltaki metin aynı şekilde olmayabilir. Bu kendi pc ekran görüntüm ve üzerindeki isimlerde değişiklik yaptım)
Kod:
[boot loader]
timeout=20
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="M. Windows XP Pro. 1" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="M. Windows XP Pro. 2" /noexecute=optin /fastdetect
  • Dikkatli bir şekilde "multi(0)disk..." diye devam eden son satırı siliyoruz.
Kod:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="M. Windows XP Pro. 2" /noexecute=optin /fastdetect

Böylece açılıştaki başlangıç ekranından kurtulabilirsiniz.