• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Acılı Sözler - Faceden seçmeler :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında pek facebook ile işim olmaz ama bir zamanlar forumumuzda bulunan bir arkadaşımız öyle sözler paylaşıyor ki tümü acılı sözler grubunda. Birkaç tanesini paylaşayım istedim...
  • Sevilip de sevmeyeni seven affetsin... Sevmeyip de seviyorum diyeni Allah affetsin.
  • Sen benim Yaradan'dan ötürü yaradılanı sevişimsin. Bir adım gelene on adım gidişimsin. Ve herkesi oldugu gibi kabul edişimsin. Sen benim bugünüme şükür, yarına dua edişim, azla yetinişim, coğa göz dikmeyişim ve sen benim kapanmayan avuc icimsin...
  • Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi. Kimi derinden sevsem, o da bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar: çünkü onlara göre fazla iyiydim;bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.
  • Sana bugün bir kurban kestim, hâlâ akıyor ve acıyor bileklerim...
  • Seven sevilseydi bu kadar mutsuzluk olmazdı.. Mutsuzluk olduğuna göre sevdiğim kadar sevilmiyorum demektir. Canın cehenneme şair adam!!
  • O başkasını öper sen resimlerini öpersin. O başkasıyla konuşur sen eski konuşmalarını okursun. O başkasına bu bizim şarkımız olsun der sen onu hatırlatan tüm şarkıları dinlersin. O başkasına sarılır sende yokluğuna sarılır uyursun.
  • Gözlerim doldu yine.. Birazdan ağlarim.. Onca yalana inat yine susarim...
  • Silah sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz...
  • O ağlasa ben ölürüm... Ama ben ölsem onun ruhu duymaz...
  • Ben onun gülüşüne öldüm.. O benim öldüğüme güldü.
Devamı sonra... :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
  • Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi. Kimi derinden sevsem, o da bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar: çünkü onlara göre fazla iyiydim;bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.

"Cezmi Ersöz' ün - Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı" adlı kitabından güzel bi alıntı :)
Hatta devamıda şöyledir;
Beni terk edenlerden tek bir isteğim olurdu. ``Ne olur, bir daha beni aramayın! Çünkü ben kolay unutamıyorum. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini.`` Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni... Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim...

Okumuştum bu kitabı çok güzeldir duygusal bi kitap :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında sözün sonunda isim vardı ama zaten bilinen bir söz diye eklemedim :) Yalın halde bıraktım okuması kolay olsun diye :)

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
  • Sen altın olmasını becer de ben sarraf olmasını bilirim!
  • Ben onun gülüşüne öldüm.. O benim öldüğüme güldü.
  • Ey rabbim bana bir insanın elinden tutmadan önce yüreğinden tutmayı öğret.. Ve öyle birini nasip et ki beni sadece geleceğinde ömrünün sonuna kadar senin rızan ile sevsin.
  • Sabır tohumunu kalbine ekip şükür suyu ile sularsan yetiştirdiğin çoğu şeyin adı mutluluk olur.
  • Sevdiklerinizi incitmeyin.. Şunu unutmayın ki bir gün onları incitmek için bile bulamayabilirsiniz.
  • Hiç bir şeyi zamana bırakmayın Allah'a emanet edin yeter.
  • Canı yanan sabrına devam etsin. Canı yakan ise yanacagı günü beklesin.
  • Düşlerinizi küçümseyen insanlardan uzak durun. Küçük insanlar bunu hep yaparlar. Büyük insanlar ise düşlerinizi gerçekleştirmenizi sağlarlar.
  • Lades kemiği gibi aşkı ikiye böldük.. Şimdi bir parçası sana batıyor bi parçası bana.
  • İki musluk bi havuzu kaç saatte doldurur bilemem de bi elveda sözü iki gözümü birden doldurmaya yetiyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Acılı mı .. Komik geliyor bana bu tarz şeyler :P
Bana da öyle geliyor ama söz sözdür içinde acı da varsa acılı sözdür :P Konuya devam...

• Aldatani aldatıp zevk alabilirsin ama seveni aldatıyorsan Karaktersizsin!
  • Kirli bi ırmağı içine alıyorsan temiz kalabilmek için okyanus olman gerekir.
  • Öfke rüzgar gibidir. Esip geçer ama bir çok dal kırılır.. Hele ki kırılan tutundugumuz dallar ise!! Artık geçtir bazı şeyler için.
  • Hayat tramvaya binmek gibidir.. Tam oturmaya yer bulmuşken bi bakmışsin yolun sonuna gelmişsin.
  • Bazen arkasına dönüp bakması gerekir insanın nereden geldiğini unutmamasi için.