• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Açıköğretim Fakültesi - İnsan Kaynakları Yönetimi Programı

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
GENEL BİLGİ
PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER 'İnsan Kaynakları Yönetimi' 2 yıllık bir uzaktan öğretim programıdır. Programının amacı, örgütlere çağdaş İnsan Kaynakları Yönetiminin temel ilkelerine, stratejilerine ve tekniklerine vakıf; Analitik düşünme, sorun çözme ve karar verme yetenekleri ile donanmış elemanlar yetiştirmektir.
Günümüz işletmelerinin insan odaklı olması İnsan Kaynakları birimlerini işletmelerin önemli ve popüler birimlerinden biri haline getirmiştir. Halen bu birimlerde çalışan ancak alanında akademik bir eğitim almamış çok sayıda personel vardır.
Program, uzaktan öğretim yoluyla bu kişilere ulaşarak bilgi gereksinimlerini gidermeyi ve İnsan Kaynakları konusuna ilgi duyanlara gerekli eğitim olanağını sağlamayı amaçlamaktadır.
İnsan Kaynakları Yönetimi programını başarıyla tamamlayan mezunlar; Kamu ve özel sektördeki kurum ve kuruluşların öncelikle İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler ve Eğitim birimlerinde çalışma olanağına sahip olabilirler.

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Burada okudugum 5 senelik lise türkiye de ticaret meslek lisesiyle denkmis. Evlendikten sonra durumlar neyi gösterir bilmiyorum ama AÖFye 2 senelik bir bölüm icin kayit olmak istiyorum. Isletme var aklimda halka iliskiler yada insan kaynaklari. Basarabilirmiyim bilmiyorum. Maddi acidan da düsünmek zorundayim. Kimi diyor 200TL ödüyorsun kimi diyor 500TL ödüyorsun bazilari da 1000TL ödemelisin diyor. Ayrica Yabanci Ögrenci Secme Sinavina katilmam gerekiyormus sanirim yabanci uyruklu oldugum icin. Ama o sinava katilinca secme hakkim olmuyormus, üniversitelere direk basvuruda bulunmam gerekiyormus. Yani uzun lafin kisasi nasil yapicam bilmiyorum ama AÖF ye bi ayak atmaya niyetim var insaAllah :)

KaRaNFiL

InsaAllah :) Bende arastirdim ama sonuc bu iste :) Cok sagol düsünmen yeterli. Bakalim hayirlisiyla bir türkiyeye gideyim de insaAllah bende daha fazla bilgi sahibi olurum bu konuda.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aslinda yabancvi dil ögretmenligide yapa bilirsin burdan kac kisi gitti ve burda normal kasierlik yapiyorlardi yabanci dil oldugu icin su an almanca ogretmeni olarak gorev yapiyorlar türkiyede bilmiyorum ama sansini deniye bilirsin :)) :))))

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Aslinda yabancvi dil ögretmenligide yapa bilirsin burdan kac kisi gitti ve burda normal kasierlik yapiyorlardi yabanci dil oldugu icin su an almanca ogretmeni olarak gorev yapiyorlar türkiyede bilmiyorum ama sansini deniye bilirsin :)) :))))

Öğretmenlik o kadar kolay değilki mechul bunun okulu var formasyonu var :) Özel ders içinde sanırım şartlar var.Tercumalık dersen bak o olur.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
okadar bilgim yokk ama arastirmakta fayda var tabiki bir takim testler olucak gayet normal buraya gelen türk ogretmenleri bile yabanci dil bilmek zorunda dedigim gibi denemekte fayda var

KaRaNFiL

AÖF hakkinda arastirma yaparken Murat Egitigim adinda bir sayfada deneme sinavlari buldum. Genel Isletme Ara sinavini denedim :)

30 sorudan 11i dogru 19u yalnis cikti. 100 üzerinen 37 puan aldim. :(

Sorularin cogunu anlamadim cevaplari tahmin ettim. AÖFde okuyabilmem icin türkcemi gelistirmem lazim.

Sinavlara nasil hazirlik yapiliyor acaba? Sadece böyle sorular mi cözülüyor? Yoksa okunmasi gereken ders kitaplari vs var mi?

KaRaNFiL

Ögretmenlik degilde Caglayagmurun dedigi gibi tercümanlik düsündüm gercekten. AÖF'de okuyabilmem icin evet bi sinava girmem gerekiyor. Eger orda baraji gecersem okuyabilirmisim.

Ama bu 30 soruluk sinavi görünce korktum acikcasi :)