• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Abdürrahim Karakoç vefat etti 06.06.2012

Suskun

V.I.P
V.I.P
-mihriban-in-babasi-karakoc-vefat-etti-2333535.jpg

1932 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Karakoç’un şiir merakı küçük yaşlarda başladı. İlk yazdığı şiirlerini beğenmeyen ve yakan Abdürrahim Karakoç’un dedesi ve babası da şairdi. 1958 yılından itibaren yazdıklarını 1964 yılında “Hasana Mektuplar” adı altında bir kitapta topladı. Şiirlerinde insanoğlu eleştirisine odaklanan Karakoç, bu nedenle de mahkemelik oldu pek çok defa... Bütün davalarından beraat eden Karakoç, 1958 yılında bulunduğu kasabada belediye mesul muhasibi olarak memuriyete girdi ve 1981 yılında emekli oldu. Dört yıllık bir boşluğun ardından 1985 yılında gazeteciliğe başladı. Bir dönem siyasete de giren Karakoç, siyasetten ayrılmasını, “Allah rızası için girmiştim, Allah rızası için ayrıldım” sözleriyle anlattı.

Şiirlerinden bazıları bestelenerek birçok sanatçı tarafından seslendirilen Karakoç’un bestelenen şiirlerinden “Mihriban”, en çok bilinen eserlerinin başında geldi. “Yasaklı Rüyalar”, “Gerdanlık”, “Parmak İzi” isimli şiir kitapları bulunan ünlü şairin “Çobandan Mektuplar” adlı bir deneme kitabı da bulunuyor.

BUKET%2023.jpg

...SAKLI CeNNeT__

♥ Pєяναηє Döηєя Aşk ♥

Allah´u alem kabrini NUR mekanini CENNET etsin in$aallah..

Savaştayım elli yıldır
Ömrüm geçti boşalt, doldur
Anlamadım bu ne haldir

Birgün silah çatamadım
Suları ıslatamadım

Ekin ektim başak yılan
Kuşandığım kuşak yılan
Yorgan akrep, döşek yılan

Birgün rahat yatamadım
Suları ıslatamadım

Ne payem oldu ne sayem
En doğruya varmak gayem