ABD Kripto Paralar Hakkında Soruşturma Başlattı

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hakkında soruşturma başlattı.

Amerikan sermaye piyasası düzenleyici kurumu olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin'in en başta geldiği kripto paralar hakkında soruşturma başlattı. Wall Street Journal'ın kaynaklara dayandırdığı haberine göre birçok kripto para yetkilisine bilgi isteme amaçlı celp gönderildi.

SEC'İN GÖZÜNDEN BITCOIN VE ICO'LAR
Blok zincirleri (blockhain) halka arza (IPO) benzer şekilde Initial Coin Offering (ICO) ile projelerin yatırım almasını sağlıyor. ICO'larda bir şirketin paydaşlarına ihraç ettiği hisseler gibi katılımcılara sanal jeton (token) çıkarılıyor. Daha önce, 2017'nin Ekim ayında SEC'in de işlevlerini taşıyan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu'nun (CFTC) kripto para oluşturma sürecinin bir parçası olan bu sanal jetonların hisseler gibi menkul kıymet karekteri gösterdiğini ifade etmişti.

O tarihteki CFTC raporunda sanal jetonların bu konumuyla semaye piyasası düzenlemesine tabi olmalarını gerektirdiği vurgualnmış, SEC ve CFTC'nin sanal paraları 2015'ten beri emtia olarak kabul ettikleri de yeniden belirtilmişti. Bu gelişme Bitcoin talebini besleyen ICO talebinin zayıflayabileceği riskiyle kripto paralara satış getirmişti.

Haberler
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kripto borsasını etkileyen bir durum oluşturmadı bu. Aslında başlıkta ABD soruşturma başlattı denilmiş ama soruşturma başlatan menkul kıymetler borsa komisyonu. Sadece bir komisyon yani tırıvırı bir durum. :D
 
Top