• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

90'lı yıllardan akılda kalanlar

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
90'lı yıllara gidiyoruzz ( :

1. Süper Baba'nın melodisini flütle çalabilmek.
90'lı yıllarda flüt ile tanışan herkesin amacı bu parçayı ezbere çalmaya çalışmaktı.
super-baba.jpg

2. Kalemle kaset sarmak.
Parmağını kasete kaptıran çocukların dev icadı. Bu dönemin çocukları zamanlarının büyük bir kısmını bununla uğraşarak harcadı.
kaset-sarma.jpg

3. PARLAIMENT Sinema Kulübü başlamadan yatağa gitmek.
PARLIAMENT SİNEMA KULÜBÜ AZ SONRA!!!
parliement.jpg

4. YaySat ve Pringles sırası beklemek.
Ülke insanını Pringles'la tanıştıran Cem Uzan, PROMOSYONDA ÇIĞIR AÇTI ADAM!!!
yaysat.jpg

5. Tetriste uzun çubuğu beklemek.
Bu uğurda nice gençler yaşlandı, nice gençlerin morali bozuldu. Kimse manitasını bu kadar beklemedi.
tetris.jpg

6. Meyve suyu kutusu şişirip patlatmak.
Önce Hüplet, sonra gümlet...
huplet.jpg

7. Çevirmeli telefonla parmak kası geliştirmek.
Çevirmeli telefon deyince aklımıza gelen ilk şey...
ÇEVİRMELİ TELEFONLA HUGO OYNAMAYA ÇALIŞAN ÇOCUK :)))
cevirmeli-telefon.jpg

8. Akşam ezanını duyunca her şeyi bırakıp eve gitmek.
90'lı yıllardaki çocuklar, ezan sesiyle eve gitmeye programlanmıştı.
resmi-mac.jpg

9. Cipse dokunmadan içinde bedava kuponu olup olmadığını anlamak.
Bir nevi kahinlik gibi bir şeydi. Bir dönem zamane çocukları bedava cips yemekten başka bir şey yiyemez olmuştu. Bunun bir de kola kapağı bedava olanı vardı ki, o da tadından yenmezdi.
cips.jpg

10. Serçe parmağın tırnağını uzatmak.
Tırnak uzatmanın neden moda olduğu konusunda herhangi bir bilgi yok ama 90'larda serçe parmak tırnağını uzatan gençler çok popülerdi.
serce-parmagi.jpg

Kaynak: HT

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
O güzel neslin son fertleriydik biz. Bizden kimseye zarar gelmezdi :)

Ne oldu da bu kadar değiştik? Bu kadar çıkarcı, bencil, acımasız, duygusuz olduk. O zamanların ruhlarını sadece futbol takımlarında değil kendimiz de de aramamız gerektiği kanaatindeyim.

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
değişimleri santim santim yaşadık , maddiyat hayatın geçinme sıkıntılara ekonomik korkular ,gerçek insan değerlerini sildi süpürdü istanbulda başlayan bitmiş komşu ilişkileri zamanla anadoluya yayıldı geçim sıkıntısı yanında insanlar terörle sınandı gülebildiğimiz tek şey kemal sunal filimleriydi millet olarak öz benliğimizden uzaklaştırıldık ki bu hala devam ediyor ...

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Özbenlik mi kaldı hocam Allahını seversen. Dedim ya herkes bir çıkar peşinde. Millet olarak kültürümüzden kopma derecesinden bile ötedeyiz. Ve işin ilginç tarafı dinimizce, örf, adet ve geleneklerimize uygun sergilenen davranışlar artık bağnaz, yobaz, gerici olarak değerlendirilir oldu. Yazık bu millete. 90'lara tekrar dönebilsek keşke.

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
size yürekten katılıyorum , bir milleti çökertecekseniz ahlakını bozacaksınız : aslında tam yapılan buydu aç bırak istediğin kişiliğe büründür yok et korkarım bu maya tuttu ..

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
ve şu an öyle bir hal aldıkki bayramları. kandilleri mesajlarla face yazılarıyla kutlar olduk,eskiden bizim mahallede 3 evden ikisinde helva pişerdi konu komşuya çocuklara dağıtılırdı valla şu an yok

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
Ah ah. O konulara hiç girmeyelim hocam çıkamayız kesinlikle. Bizim çocukluğumuzda bayramlarda kapı kapı gezilir mahallede eli öpülmedik büyük bırakmazdık. İnanın bu bayramda karşı komşumu bile göremedim. Varın siz düşünün halimizi.