8 Parçalı 19 Mayıs Resimleri (Poster)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kimi zaman bir resim defterine veya A4 kağıdına çizdiğiniz resimlerden daha büyük boyutlu resimler isteyebilirsiniz. İşte bu 19 Mayıs konulu resim tam da bunun için. :)

19 Mayıs konulu çizim resmini 8 adet A4 kağıdı boyutuna bölünmüş boyama resimlerini şekilde alttaki linklerden indirebilirsiniz. Parçalar boyanmamıştır. Her parça farklı bir öğrenciye verilerek boyanmalı ve birleştirilerek asılmalıdır. Böylece panonuzda büyük (8 x A4 kağıdı) boyutlu bir resim elde edebilirsiniz.

Resim birleştirildiğinde ve boyasız şekilde aşağıdaki şekilde görünüyor. Siz PDF formatında sunulan 2 adet resmi indirip kullanabilirsiniz. Farklı boyama yapan öğrencileri istedikleri renkleri kullanmaları konusunda özgür bıraktığınızda ilginç resimler de ortaya çıkabiliyor. :)

Parçalı 19 Mayıs Posteri


Her iki resimde PDF olarak hazırlandı. Böylece yazdırma işlemlerini kolayca halledebilirsiniz.

İlk resim, kenar boşluklu: Resim kenarlarında 1 cm'lik boşluklar (kolay kesilmesi için kesim yerleri işaretli) vardır. Panoya asma sırasında makasla bu boşlukları kesebilirsiniz. Kenar boşluklarının olması yazıcıdan çıktı alırken işinizi kolaylaştıracak.İkinci resim, kenar boşluksuz: Sonraki PDF dosyasındaki resim kenar boşlukları olmadan hazırlandı. Eğer kenar boşlukları olmadan yazdırma işlemi yapabilecek bir yazıcınız varsa bunları kullanıp direkt panoya asabilirsiniz.

 
Geri
Top