• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

72 milyon çocuk öğrenme yoksulu

Enda

Neylersin!!!
V.I.P

72 milyon çocuk öğrenme yoksulu

Dünya Bankası İnsani Gelişme Raporu, salgında 2.3 milyar öğrencinin okul dışında kaldığını ortaya çıkardı. Uzaktan eğitim sürecine çocuklar eşit erişemediği için öğrenme eşitsizliği arttı.
Dünyada, 72 milyon çocuk ‘öğrenme yoksulu' oldu. Düşük ve orta gelirli ülkelerde öğrenme yoksulluğu oranı, yüzde 53'den yüzde 63'e çıktı. Türkiye'de, salgın döneminde ilkokul 1. sınıfa başlayan toplam 2.3 milyon öğrenci 2 dönemde sadece 3 hafta yüz yüze eğitim alabilirken, 6 milyon çocuk internet ve tableti olmadığı için eğitime erişemedi.
Öğrenme yoksulluğu nedir?
Çocukların, 10 yaşına kadar okuduğu basit metinleri anlamamasına ‘öğrenme yoksulluğu' denilir. Bu yoksulluk, ülkelerin kalkınma hedefini aşağı çektiği gibi Covid-19 salgınında alt ve orta gelir grubu ülkelerde yoksulluğu arttırdı.

Artemis

Özel Üye
Özel üye
Gelecekteki planımda bu var benim farklı ülkelere gidip yardım yapmak su kuyuları açılmasına yardımda bulunmak ve okuma yazmayı öğretmek gerçekleşmeyi bekleyen bir hayal