7 Yöntemle Sivilcelerden Kurtulma

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
Geceden Bu 7 Yöntemden Birini Uygulayın, Sabah Sivilcesiz Bir Yüzle Uyanın

Şu hayatta yaşanabilecek en kötü hislerden biri, tam da önemli bir davet veya buluşma sabahı yüzde çıkan kocaman bir sivilceyle karşılaşmaktır! Hormonları alt üst eden stresli bir dönemden geçtiğimizi gösteren bu sivilceler tam da önem verdiğimiz etkinliklerin olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Oldukça can sıkan bu durumu cildiyeye gitmeden de hızlıca çözebilirsiniz. Bir gece önceden sivilcelerinizi kurutacak bu yöntemleri mutlaka uygulayın:

1. Sivilcenin Üzerine Buz Koyun

Yüzünüzde iltihaplı ve kızarık bir sivilce çıktıysa, bir kumaş parçasının içine bir küp buz yerleştirdikten sonra buzunuzu sivilcenizin üzerine tutabilir veya tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sivilcenizin kızarık görüntüsü ve şişliği yok olacak, o bölge acıyorsa acısını da dindirecektir.

2 Bebek Bakım Kremi Kullanın

Stresli bir dönemden geçiyorsanız, bu bakım kremini sivilcenin üzerine, yüzünüzü güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra yatmadan önce sürün ve sabaha sonuçların mükemmel olduğunu göreceksiniz.

3. Sivilcenize Dokunmayın
67246


Sivilcenizin ucu çıkmamışsa, elinizi değdirmeyin. Yoklamak isteyeceğinizden dolayı dokunmadan durabilmek sizin için oldukça zor olabilir. Ancak bir sivilcenin ucu çıkmamışsa patlamaya hazır değil demektir. Ucu henüz çıkmamış sivilcenizle oynamazsanız, kendi kendine yok olacaktır zaten.

4. E Vitamini Kullanın

67247

E vitamininin sivilceleri hızlıca yok ettiği deneyimlenmiştir. Minik ampul şeklinde alacağınız sıvı E vitaminini yatmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sabaha sivilcelerinizin iltihabı sönmüş ve kızarıklığı gitmiş olacaktır.

5. Elma Sirkesini Deneyin

67248

Birkaç damla elma sirkesini biraz suyla karıştırın ve bir top pamuğunuzu karışıma batırdıktan sonra yüzünüze bir yara bandı yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Bu uygulama, oldukça etkili ve doğal bir sivilce tedavi yöntemidir. Elma sirkesi sivilcenize işleyip gece boyu etkisini gösterecektir. Sabaha tertemiz bir ciltle karşılaşabilirsiniz.

6. Sivilcenin Üzerine Diş Macunu Sürün
67249

Diş macunu sivilce kurutmak için daima etkili bir tedavi seçeneği olmuştur. Geceden sivilceli bölgeye biraz diş macunu sürün, sabah yüzünüzü yıkayın ve sonuçları görün.

7. Komedon Çubuğu Kullanın

67250

Yüzünüzde siyah ve beyaz nokta problemleri yaşıyorsanız, tırnaklarınızla sıkarak gözeneklerinizi temizlemeye çalışmayın. Elleriniz ve tırnaklarınız bakteri taşıdığı için daha steril bir uygulama yapmalısınız. Komedon çubuğu kullanırsanız, yüzünüzdeki dolu gözenekleri kolaylıkla ve sağlıklı bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Filoji
 

cemree

=)=)
V.I.P
Tarif veriyorum kızlar yazın :)

Papatya çayı demliyoruz; bir bardak suya 4 5 papatya kafası demleniyor ve soğutuyoruz. Sonra bunu tek tek buz tanesi olan buz torbaları var hani işte ona döküp buzluğa atıyoruz. Her gece bir buzu kırıp yüzümüzde gezdiriyoruz. Bizzat deneyen ve hala bunu yapan biriyim. Ne işe yarar derseniz;

1 Kirpikleri uzatıyor
2 Gözenekleri temizliyor
3 Gözenekleri sıkılaştırıyor
4 Sivilceleri kurutuyor
5 Sivilceleri kendiliğinden patlatıyor sıkmadığınız için iz kalmıyor
6 Cilt rengini eşitliyor
7 Buz yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırdığı için örümcek damarların görünümünü azaltarak sağlıklı bir görünüm sağlıyor.
 
Top