5 makyaj sırrı

cemree

=)=)
V.I.P
1275377989_makaleresimlerimakyaj.jpgAz ya da çok kesin sen de makyaj yapıyorsundur. Peki, doğru makyaj tekniklerinden haberdar mısın? İşte çok işine yarayacak bilgiler...


1. Fondöten :D
Fondöten, yüzde pürüzsüzlük sağlar ve yüzü makyaja hazırlar. Bu yüzden fondöten seçimi çok önemli! Kullandığın fondötenin yapısı ve rengi cildinin rengine uygun olmalı. Ayrıca fondöteni mutlaka temiz ve nemlendirilmiş cilt üzerine uygulamalısın.

Nasıl süreceksin? :(
Fondöteni alnına, burnuna, yanaklarına ve çenene benek benek sür ve daha sonra parmaklarınla veya bir süngerle tüm yüzene yay. Boyun ve kulaklara geldiğinde çizgi gibi durmaması için rengi iyice yedir. Miktarın az olmasına özen göster, yoksa yüzünde maske gibi durabilir.

2. Pudra :D
Pudra, teni matlaştırır ve fondöteni sabitler. Gün içinde makyajını yenilemek istediğinde bunu pudranla kolayca yapabilirsin!

Nasıl uygulayacaksın? :(
Toz pudra kullanıyorsan, uygulama için pudra ponponu tercih et. Pudrayı hafif vuruşlarla, tüm yüzüne uygula. Daha sonra büyük bir fırçayla fazlalıkları al. Eğer kompakt pudra kullanıyorsan, pudrayı uygularken fırçayı yüzünde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştır. Böylece pudra yüzüne eşit olarak dağılacak.

3. Allık:D
Allık, yüze renk ve canlılık verir. Dikkat isteyen nokta ise, allık renginin ruj rengiyle uyumlu olması!

Nasıl süreceksin? :(
Allığını fırça yardımıyla yanak, burun ucu, çene ve alın bölgene hafifçe dokundur. Yoğun görünmemesi için fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uzaklaştırmayı unutma.

4. Rimel :D
İyi bir rimelle kirpiklerini daha uzun gösterebilir, etkileyici bakışlara sahip olabilirsin.

Nasıl süreceksin? :(
Rimelin iyi tutması için kirpiklerin temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsan, rimeli sürmeden önce lenslerini takmayı unutma. Uygulamaya üst kirpiklerden başla. Aşağıdan yukarı, yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sür. Kurumasını bekle ve daha sonra ikinci katı geç. Alt kirpiklerine hacim kazandırmak istiyorsan, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdir.

5. Ruj :D
Ruj, makyajı tamamlayan son dokunuştur ve yüzü canlandırır!

Nasıl süreceksin? :(
Renk seçimini zevkine, kıyafetinin rengine ya da moda renklere göre yap. Dudakların dolgunsa, yumuşak tonlarda mat rujları tercih et, inceyse de koyu renkli parlak rujlar kullan. Rujunu fırçayla sürersen daha iyi sonuç alabilir, dilersen uygun renkte bir dudak kalemi ile dudaklarını belirginleştirebilirsin.
 
Top