44 Bin atama için 44 dilek balonu

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu'nun yıl içerisinde 55 bin öğretmen ataması sözünü yerine getirmediği öne sürülerek eylem yapıldı.

44-bin-atama-icin-44-dilek-balonu-1736548.jpg

ATA-BİR'in Kayser üyeleri, (Ataması Yapılmayan Öğretmenler Birliği) Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu'nun yıl içerisinde 55 bin öğretmen ataması sözünü yerine getirmediğini öne sürerek eylem yaptı. Eylemde, atanamayan 44 bin öğretmen için 44 'Dilek Balonu' havaya bırakıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan ATA-BİR üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nı protesto etti. 'Millet Ek Atama Bekliyor', 'Yetiş Atam yeni nesil bizim eserimiz olamıyor' ve 'MEB ücretliyle dolmasın, alın teri bu kadar ucuz olmasın' yazılı pankartlarla toplanan 75 öğretmen adına konuşan İngilizce öğretmeni Ayşegül Karadayı, yıl içerisinde 55 bin öğretmenin atamasının yapılması için söz aldıkları halde 11 bin öğretmenin ataması yapıldığını ve böylelikle 44 bin öğretmenin açıkta kaldığını öne sürdü. Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu'nun sözü üzerine çalıştıkları işleri bıraktıklarını anlatan Ayşegül Karadayı, şöyle dedi: "Sınavdan yüksek puan almamıza rağmen, verilen sözün tutulmaması nedeniyle 11 bin öğretmen alımıyla mağdur edildik. Hakkımız olan 44 bin öğretmen alımının daha gerçekleşmesi için 3 aydır mücadele ediyoruz. Bu yapılan haksızlığı da eylemlerimizle, meclis görüşmelerimizle, sosyal medya yoluyla duyurmaya çalışsak da hala somut bir adım atılmadı. Bu bekleyiş bizi yordu ve 55 bin sözünün yapılacak atamalarla tamamlanmasını bekliyoruz. Hakkımız olan 44 bin atamayı daha alarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü okullarda öğrencilerimizle geçirmeyi umut ediyoruz."

Milli Eğitim Bakanlığı'nın atamasını sloganlarla protesto eden öğretmenler, bir mizansenle de 11 bin atamayı eleştirdi. Öğretmenler daha sonra ise sıcak hava ile uçan 44 Dilek Balonu'nu yakarak gökyüzüne bıraktı.