• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

30’lu yaşlarınızın ortasında olduğunuzu hatırlatan 8 an

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Zaman akıp geçmiş ama siz tam idrak edememişsiniz. Hayat olur olmaz yerde ettiriyor ne yazık ki. Eğer 30’lu yaşlarınızın ortasındaysanız, üzgün suratlı emojinin çok yakıştığı bu anları mutlaka siz de yaşadınız.

yaslilik.jpg


Yaşıt gördükleriniz size ‘Abla’ demeye başladığında

Markette yeni biri çalışmaya başlamış. Böyle siz yaşlarınızda biri. Size bir sır verelim mi? O kişi sizden en az 10 yaş küçük. Siz bunu size fişi uzatırken ‘Buyur abla/abi’ dediğinde anlayacaksınız ve 30’lu yaşlarınızın ortasında olduğunuz yüzünüze esecek.

Eskiden kafayı taktığınız birçok şeyi artık takmadığınızda
'Giden sevgilerin ardından ağlayamam ben böyle yas tutamam' şarkı sözü mottonuz haline geldiğinde siz de 30’lu yaşlarınızın ortasına varmış olursunuz. E zamanım yok artık vakit kaybedemem hissi oturur insanın içine. Aşkta daha pragmatistseniz 30’ların ortasındasınız.

Yeni aktrist ve aktörleri tanımadığınızda
Kuzeniniz geldi, anlatıyor da anlatıyor; ‘Ay şu bilmem nenin konserine gittik harikaydı, bilmem kimin filmine gidelim birlikte, herkes çok beğenmiş.’ Sizin için olayın kahramanları bilmem kimle, bilmem ne! Çünkü sizin neslinizin güzelleri, yakışıklıları sizinle birlikte 30’lu yaşların ortasına gelip, kendilerini hayır işlerine vermeye başlamış.

Dinlediğiniz müzikten bir tek siz zevk aldığınızda
Eskiden dinlediğiniz müzikleri açıyorsunuz ve bu size hiç de nostaljik gelmiyor. Oldies but Goldies’lik bir durum yok yani ortada. Sonra aniden o genç insan çıkıyor bir yerden diyor ki ‘Aa bunlar kim? Ben hiç duymadım.’ Şaşıp kalıyorsunuz, bu dünyada yaşamıyor mu bu çocuk diye. Oysa bu dünyada da işte, dünyalarınız farklı.

Dans pistlerini yeni gelenlere bırakmaya başladığınızda
Eskiden gece dışarıya çıkacaktınız, kendinizi dans pistlerine atacaktınız, bir dakika yaaa! O pistin en gösterişlisi olmak için hazırlığınız bir hafta öncesinden başlardı. Şimdi ise pistte dans ederken yerinizi heyecanlı insanlara (gençlere) bırakıp sadece eğlenmeye bakıyorsunuz. Merhaba 30’ların ortası!

İşe yeni başlayan stajyer sizden çekindiğinde
İşe yeni başlayan çocuğu gördünüz mü? Çok sempatik ya, öğle yemeğinde birlikte bir şeyler mi içseniz? Belki de çok iyi arkadaş olursunuz. Bir dakika ama çocuk sizden çekiniyor, hanımlı, beyli konuşuyor. Tekrar merhaba 30’ların ortası!

Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmeye başladığınızda.

20’li yaşlar hayatta bir şeyleri değiştirebileceğinizi düşündüğünüz, 30’lu yaşlar ise var olan gerçekleri kabul ettiğiniz yaşlardır. Bu nedenle kendinizi ve gerçeğinizi kabullenmeye başlarsınız. Ve bu iç huzuru size 30’lu yaşların ortasında olduğunuzu hatırlatır, bir gevşeme gelir insana.

20 yıl önce olan şeyleri 10 yıl önce oldu sandığınızda.
İkiz kulelerin yıkılışını gözlerinizle gördünüz. Üzerinden de en fazla bir 7-8 yıl geçti diye düşünüyorsunuz. 16 yıl geçti. Evet evet 2001’de yıkıldı o kuleler. Ve 2017 yılındayız. Ve siz de 30’larınızın ortasındasınız. Üzgün surat.
 
Top