30 ağustos zafer bayramı...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
İsmi bile insanın tüylerini diken diken ediyor... Biliyorum belki erken yazıyorum bu yazıyı ama kim öle kim kala.. Şimdiden yazmak istedim bu güzel gün hakkında bir şeyler... Gerçi nasıl anlatılır bu yüce gün kelimeler yetermi bilgim ve becerim yetermi.. Yetmez tabi ki, ama yinede bir türk genci olarak nacizane düşüncelerimi belirtmek isterim. Ne imkansızlıklar ve yoksulluklarla bu vatan için atalarımız mücadele vermişler bu cennet vatan uğruna...Evet belki o zamanı yaşamadık ama o zaman da yaşananları yaşatabiliriz tüm kahramanlarımızı en azından saygı ve sevgiyle anabilir ve bu güzel günlerde etkinliklere katılabiliriz... En azından o günkü şartları ve mücadeleleri anlamaya çalışır ve o uğurda can veren tüm vatanperverler için dualar etmiş oluruz. Bizlere bu şanlı günleri yaşattığınız için çok hepinize ayrı ayrı dualar ediyorum atalarım.. Ruhlarınız şad olsun.....Bu günleri önce ALLAH ın izniyle ve sonra sizlerin sabırlı ve inançlı haklı mücadeleniz sayesinde yaşıyoruz ne mutlu türküm diyene ne mutlu dedirttirenlere....İyiki vardınız iyiki sizler gibi kahraman atalarımız var ne mutlu bizlere..Kadın erkek çoluk çocuk ne perişanlıklarla ne azimle ne inançla mücadeleler vermişler, aç susuz hasta yıkık viran, vay be ne ced din çocuklarıyız.... Ama bizler kıymet biliyormuyuz acaba? Bilen de var bilmeyen de umarım bilenlerdeniz dir... Tabiki o günden bugüne her alan da çok şeyler değişti ATAM , silah arkadaşları ve kahraman milletimiz... Bizler modernizasyonu yaşarken insanlıktan çıkıyoruz, çıkarılıyoruz bazen, zaman zaman... Sadece belli gün ve haftalarda değil sizleri her an anmak ve unutmamak gerek.... Ama bizler bu günlerde olmasa belkide aklımıza bile getirmeyeceğiz sizleri vah vah bizlere... Ama her ne olursa olsun bu vatan sizleri unutmadı ve unutmayacak ATAM.... Bizlere bu yaşanabilir dünyayı(her ne kadar dünya genelinde sorunlar olsada) bıraktığınız için sizlere çok teşekkür ederiz, mekanınız cennet olsun. Belki o anları yaşamadık ama umarım ahirette sizlerle olma şerefine nail oluruz... Yaşasın türk milleti, Yaşasın..... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.. Sizleri anlatmaya dedim ya kelimeler yetmez... Benden nacizane kelimeler.... Şimdiden zafer bayramınız kutlu olsun...

kısacaben

Katılımcı
kutlanmaya değer bir zafer bıraktıkmı soru işareti atalarımız düşman işgalinden kurtarmış padişahlık saltanatına son vermiş zafer elde etmiş kutlamış biz nesini kutlayalım onların binbir zorlukla kurtardığı ülkemin tek tası kalmadıki Türk Malı olsun yediğimiz içtiğimiz konustuğumuz her şeyimiz düşman işgali altında değilmi bugün ABD den izinsiz wc ye gidemezken hangi sömürge yönetimden kurtulduk bugün bir parti için padişahım çok yaşa diyebiliyorken hangi padişahlığa son verdik bugün bir adam çıkıpta Anayasamızı karalama defterine çevirip kendince yazıp çizerken bugün şehitlerimizin kanı daha yerde kurumadan koştura koştura teröristlerin taziyelerinde cafcaflı teröristlerin anneleride ağlar diyenleri bas tacı ederken ben kutlanacak bir zafer göremiyorum liste uzun yaz yaz bitmez neleri kaybettik arkamıza bakmadan bizler için zafer bayramı tek şey ifade eder bir günlük tatil...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Öncelikle slm... Yazdıklarının haklılık payı çok bende katılıyorum lakin bizler görmek istediğimiz iyi şeyleri görelim ve yaşatalım elimizden geldiğince... Tabiki tutp ta siyaset yapmayacağım çünkü burası siyaset meydanı değil burası paylaşım yeri.. Herkesin dini siyasi tuttuğu takım farklı olabilir o yüzden her türlü görüşe saygı duymak lazım.. Lakin söz konusu vatan olursa o zaman tek yürek olmak lazım her şeyden öte... Kısaca bizler yinede o mücadelelleri hak etmesekte bu günlerde dünden eser kalmadıysa bile bizler o atalarımızı yinede anmalıyız ve unutmamalıyız .. Ama keşke dediğin gibi kutlanmaya değer zafer yaşasak daha iyi tabi... Olsun bizler yinede kutlanmaya değer bir şeyler bulalım.. Sizi çok iyi anladım sen ve şen kalın EMİ.....