20'li yaşlarda stil sahibi olmak

Papatya

V.I.P
V.I.P

20'li yaşlarda stil sahibi olmanın sırları

Olgunlaşmanın masumiyetle buluştuğu 20'li yaşlarda hem asi bir genç hem küçük bir kız çocuğu hem de zarif bir hanımefendi gibi görünmek mümkün. Size sunacağımız güzellik önerileri bu saydıklarımızın bir kombinasyonu niteliğinde aslında hatta bazıları 20'li yaşlardan sonra uçukluk olarak bile değerlendirilebilir.

o77A4q.jpg


Gelecekte yapmamış olmanın pişmanlığını yaşamamak için listemizdekileri, 20'li yaşlarda çekinmeden deneyin..

Neon pembe dudaklar

Neon renkler iki sezondur patlama yaşıyor. Göz, dudak ve tırnak makyajı da bundan nasibini aldı. Bizim bu konuda seçimimiz gençliğin rengi olan pembeden yana. Bu modayı çarpıcı neon bir rujla siz de yakalayabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şeyse makyajınızın geri kalanını olabildiğince sade tutmak.

Platin küt kesim

20'ler her kadının kendi tarzını oluşturduğu yaşlar. Deneysel ve değişik saçları kullanabilmek için yeterince cesur olduğunuz bu yaşlar için platin küt kesim saçları önerebiliriz. 60'lara geri dönmenin en kolay yolu olan bu tarzı alacağınız bir mini elbise ve jel eyeliner'la tamamlayabilirsiniz.


Altın dövme


Eskilerin altın bilezikleri şimdi hafifleşip altın dövme diğer bir adıyla ''flash tattoos" olarak hayatımıza girdi. Normal geçici dövmelerden tek farkı altın renginde olması ve bu yüzden daha parlak ve şık görünmesi.


EJJVkn.jpg


jnn4mJ.jpg


Ombre saçlar

Birkaç yıl öncesinde 4-5 aydır dip boya yaptırmadığını düşündüğümüz kadınların saç rengi, bir anda kadınların kuaförden istedikleri saç haline geldi. Şaka bir yana, bu uygulama her yaşa hitap etse de bazı uçuk renklerle yapılan modelleri 20'li yaşlara çok yakışıyor.

Dağınık topuz

Saçtaki mükemmeliyet modası yavaş yavaş kendini doğallığa sürüklerken; havalı mükemmel topuzlar da gelecek nesile miras bırakıyor. Aksesuar mağazalarından alabileceğiniz topuz süngerleriyle balerin topuzu yaptıktan sonra saçlarınızın yanlarını olabildiğince dağınık bırakın. Biraz daha resmi bir görünüm için saçlarınızı topladıktan sonra örüp, örülü saçı topuz yaparak kullanabilirsiniz.


6nnZjW.jpg


WYYVjL.jpg


Renkli tırnaklar

Konu tırnaklara gelecek olursa; düz renkler ve beyaz Fransız manikürü artık banal hale ve bununla birlikte tırnaklar da sanat eseri haline geldi. Geçen yılın daha abartılı tırnak sanatından sonra şimdi daha minimalist bir akım hakim. Mutlaka deneyin: Neon veya uyumsuz renklerle Fransız manikürü.

Uzun kuyruklu eyeliner

Eyeliner sürmek bir sanat olarak kabul edilmeli biz kadınların dünyasında. Bu sanatın ustalarıysa hiç şüphesiz kuyruklu eyeliner çekmeyi bilinmeyenler. Kalem eyeliner'lar, jel eyeliner'lar ve likit eyeliner'lar arasından seçimi kendi kullanım tarzınıza göre belirleyebilirsiniz. Sürmesi her ne kadar zor olursa olsun gözlerin tüm güzelliğini vurgulayan eyeliner, özellikle kuyruklu olduğu zaman oldukça iddialı hale geliyor.


Neon farlar

Neon çılgınlığının başka bir örneği; neon far. Dikkatleri gözlere çekmek isteyenler turkuaz, fuşya, fıstık yeşili ve turuncu gibi cüretkar, neon farlar bulabilirsiniz. Dikkat çekici bu farlarla katıldığınız davetler ve partilerde ilgi odağı siz olacaksınız.

Parlak saçlar

Parlaktan kastımız güneşte parlayan sağlıklı saçlar değil. Parlak, dikkat çekici renkler; mor, pembe ya da neon yeşili gibi. 20'li yaşların en güzel özelliği olan çılgınlık ve canlılığı göstermek özellikle Lady Gaga ve Kesha ile birlikte gündeme düştü. Radikal değişimlere pek açık biri değilseniz bile artık yalnızca birkaç kez duş aldıktan sonra çıkan geçici boyalar imdadınıza ve moda çağrınıza yetişecektir.

Ombre tırnaklar

Tırnaklarınızı bir rengin ton skalası gibi rengarenk ve canlı göstermek için en kolay yöntemlerden biri. Yanınızda bulunması gerekenler şunlar; benzer renklerden istediğiniz kadar oje ve bir sünger parçası.
Ojeleri tırnaklarınızın büyüklüğüne göre ayarladığınız sünger parçasına sırasıyla sürünüz ve süngeri tırnaklarınıza bastırıp çekin. Bu yöntemle tırnaklarınızı aynı anda istediğiniz kadar renge boyayıp kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Küt kaküller

Saçları düz veya hafif dalgalı olan bütün genç kadınların denemesi gereken bir saç modelinden bahsediyoruz. Dumanlı göz makyajıyla asi, kuyruklu bir eyelinerla da masumiyet örneği olabileceğiniz nadir modellerden biri.

Kalın kaşlar artık şart gibi

Kaşlarımız bakışlarımızı ortaya çıkartmakla kalmıyor, aynı zamanda şekline göre insanlarda bıraktığımız etkiye de yön veriyor. Doğallık konseptinin viral hale geldiği son birkaç yılda bu konseptten en çok etkilenenlerden biri de kaşlar oldu.

Olabildiğince gür, kalın ve doğal kaşları spot ışığı altına alan moda sektörü, herkesin ince kaş hakkındaki düşüncesini değiştirerek; bizi kaş kalemi kullanmak, yeterli gelmiyorsa kaş kontürü yaptırmak hatta bazen alternatif tıp ile kaşlarımızı sarımsak, badem yağına bulamak gibi eylemlere itti.

Prenses örgüsü
Prenses gibi görünmek için illa ki kraliyet soyundan gelmek gerekmiyor.
Saçınızın ön tarafına yapacağınız minik bir örgü bile tarzınıza hem asillik hem de gençlik katacak. Belki zahmetli görünebilir ama işin tek sırrı şu: Saçınızı sol kulağınızın üstünden aynı kulağın arkasına gelinceye kadar bir yuvarlak çizercesine örün ve omuzlara inen saçı da ördükten sonra tel toka ile yukarı doğru tutturun, hafif tutucu bir spreyle örgünün duruşunu sabitleyin.

 

Hecem

Özel Üye
Özel üye
ama bunlar çok yaşlı görünüyorlar, sanki 30 unu çoktan devirmişler gibi. çıtıpıtı halleri uçmuş bunların :D
 
Top