2021 Kot Pantolon Modasi

yesim434

Eu não confio em ninguém e não acredito mais
V.I.P

Dalgalı kotlarla başlayalım.

k0avyWz.jpg


ZdUyIvq.jpg
8mGPhvj.jpg

Sezon modası dalga modelini yapmak için ihtiyacınız olan şeyler; küçük, yuvarlak bir obje (bardak ya da sos kasesi gibi), bir tebeşir ya da beyaz sabun ve makas. Yuvarlak kesim yapmak zor olabilir, eliniz alışkın değilse üçgen bir objeyle üçgen kesim de deneyebilirsiniz.

İpliklerle desenler oluşturun.

4sgOPzP.jpg


g2rCFgo.jpg

Belki biraz profesyonellik istiyor gibi görünebilir ama basit geometrik şekiller, kalp ve yıldız gibi desenleri basit seviyede dikiş bilen herkes uygulayabilir. Önceden kalemle çizmeyi unutmayın.

Kalın ipliklerle hareket katın.


g43SFdP.jpg

Dilediğiniz renkte kalın bir iplik ve iğne ile kotunuzun istediğiniz bölgesini süsleyin. Örneğin yan kısımlara boydan boya çapraz dikiş geçebilirsiniz.

Paça ve cep gibi dikişli bölgeleri kaplayın.


xqVEV88.jpg

Overlok makinesi ayağınıza geldi. İplik veya ince kumaş parçalarıyla geçeceğiniz şeritler kotunuza başka bir hava katacaktır.

Metal aksesuarlar dikin.


CHRHJK3.jpg

Zımbalar, minik metal aksesuarlar... Tahtakale'de binlerce çeşidi satılan bu ürünlerle pahalı mağazalardaki şık kotları birkaç liraya mal etmek mümkün.

Her yerde satılan asimetrik paçalı pantolonlara para vermenize gerek yok.


8Ppb6YP.jpg

Çünkü bu en kolay uygulanabilen trend. Paçanın ön kısmını yuvarlak ya da sivri kesebilir veya paça kenarlarına küçük kesikler atarak yırtmaç yapabilirsiniz. Böylece kimsede göremeyeceğiniz bir pantolonunuz olur.

İnce kotlarınızda yaratıcı delikler açın.


0QCb2YC.jpg

Küçük yarım daireler keserek yuvarlak delikler elde edebilir veya kalemle istediğiniz şekli çizip düzgün bir şekil kesebilirsiniz.

Kendi yamanızı kendiniz yapın.

KqlrFyT.jpg

IRNZdzk.jpg


Her yerde her çeşit patch (yama) satılan bir dönemdeyiz. Ancak eski kumaş parçalarıyla siz de kendi yamanızı yapabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde kesin, yapıştırın ve iyice ütüleyin; hepsi bu.

Cepleri kumaş kaplayın.


vTL1OD3.jpg

Eski bir baskılı/desenli tişörtünüzden kot cebinize harika bir kaplama yapabilirsiniz. Üstelik çok kolay, kumaşı cebin üstüne koyup cep çizin ve sonra da kumaşı kesip cebe yapıştırın ya da kenarlardan dikin.

Çengelli iğnelerle süsleyin.


722BMda.jpg

En kolay yöntem bu olsa gerek. Kesik parçaları küçük iğnelerle birbirine tutturun veya sadece istediğiniz desenleri iğnelerle yapın.
 
Son düzenleme:
Top