2016'nin İlham Verici Hikayeleri..

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Dünyada yalnızca kötü şeyler olmuyor, bu iyi insanların hikayeleri size kesinlikle ilham verecek.

1. Dünya şampiyonu boksör fakir Filipinliler için 1000 ev inşa etti.

Dünya şampiyonu Filipinli boksör Manny Pacquiao, kazandığı paralarla ihtiyacı olan Filipinliler için 1000 adet ev inşa ettirdi.

2. Sokak kedilerine bakmak için savaşın pençesindeki Halep'te kalan cesur Suriyeli.

Alaa Jaleel, sokak kedilerine yiyecek ve barınak sağlamak için her gün hayatını tehlikeye atıyor.

3. Boşanmış ailelerin çocuklarına yardım etmek için "Erkekler Kulübü" kuran öğretmen

Boşanmış ailelerin çocuklarındaki davranış bozukluklarını farkeden Raymond Nelson, bu çocuklara yardım etmek ve onları hayata hazırlamak için bir klüp kurdu.

4. Ailesinin terk etteği 2 yaşındaki Nijeryalı çocuğu kurtaran Danimarkalı kadın

Açlıktan ölmek üzeren olan 2 yaşındaki çocuğu kurtaran ve ona Umut adını veren Anja Ringgren Loven 2016'ın ilham veren kişilerinden birisi oldu.

5. Yaralı bir atlete yardım etmek için madalyadan vazgeçen atlet

Rio Olimpiyatlarında yapılan 5 bin metre yarışı sırasında iki atlet birbirleriyle çarpıştı. Nikki Hamblin düşen atlete yardım etmek için yarışı bıraktı ve kaldırdığı arkadaşıyla birlikte bitiş çizgisine geldi.

6. Doğumgününe kimsenin katılmadığı kıza hediyeler gönderen binlerce insan

18 yaşındaki otistik Hallee Sorenson doğum gününe arkadaşlarını çağırdı ancak kimse gelmedi. Bunun üzerine genç kızın kuzeni facebooktan bir kampanya düzenledi ve binlerce kişi otistik kıza tebrik kartları ve hediyeler yolladı.

7. Araba kazası geçiren arkadaşları için mezuniyetlerini tekrar canlandırdan öğrenciler.

Scott Dunn mezuniyetinden bir kaç gün önce araba kazası geçirdi ve komaya girdi. Genç adam ayağa kalktığında arkadaşları kaçırdığı mezuniyet törenin tekrar canlandırarak ona çok güzel bir sürpriz yaptı.

8. Buzda batmak üzeren olan geyiği kurtaran balıkçı

Ivan Drachev, evine dönerken buzda batmak üzere olan geyiği farkediyor ve hayvana yardım etmek için hemen duruyor. Bir kaç denemeden sonra buzdan çıkarttığı geyiği sahiplenen balıkçı, hayvanları çok sevdiğini belirtiyor.

9. Emekli öğretmenin evini bedavaya yenileyen komşular

Evini yenileyecek parası olmayan emekli öğretmen Anne Glancey'ın imdadına komşuları yetişmiş ve yaşlı kadının evinin karşılıksız bir şekilde yenilemişler.

10. Hayvanları yangından kurtartmak için kendi kurallarını çiğneyen Kanada Havayolları

Fort Murray, Kanada'da yaşayan insanlar çıkan yangın sonrası evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Kanada Havayolları yangından kaçan hayvan sahiplerine yardım etmek için hayvanların uçak içerisinde seyahat etmesine izin verdi.