2012 Siyah Kuşak Gelinlik Modelleri

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Alışıla gelmiş gelinlik modellerinde kullanılan kırmızı kordela veya kırmızı kuşaklar artık yeni yılla birlikte modada ki gösterişliliğini yitirip gitti.Türkiye’de Tuba Büyüküstün ve Vatan Şaşmaz’ın eşi Nurşen Şaşmaz’ın öncülük ettiği ‘gelinlikte siyah kuşak’ modası Vera Wang’ın yeni koleksiyonunda da kendini gösterdi.Yeni trendler, klasikleşmiş bazı şeyleri hayatımızdan yavaş yavaş çıkarıyor. Gelinlerin gelinliklerinin bellerine taktıkları kırmızı kuşak gibi…

ao40P.jpg

KXLmF.jpg

5lhhD.jpg

BpP38.jpg

FUz8s.jpg

NW03R.jpg

nIiJ4.jpg

DDgp3.jpg

lNn9n.jpg

uVSvR.jpg

xtTKF.jpg

KeAy0.jpg

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Siyah kuşakmı. Gelin kırmızı kuşağıyla bilinir kırmızı kuşağıyla baba evinden çıkar bizim adetlerimize bu siyah kuşak uymamış.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
bu yahudilere has bir durumdu,yanlış hatırlamıyorsam...kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun:),
ayrıca hamile kalıp evlenme modasına uyan tuğbanın kuşak bağlaması da saçma olmuş.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bilmiyorum ama bu tür geleneklerimze ters hareketleri kesinlikle kabul edemiyorum. Farklı tarzlar tabiki olabilir ona sözüm olmaz ama geçmişimizden gelen geleneklerimizinde bu şekilde üstünün kapatılmaya çalışılması hoşuma gitmiyor.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Evlilikler zahmetli olunca değerli olur.. Şimdi günümüzde herşeyin kolayına kaçan çiftler evlilikte artık hiçbir zorluğa dayanmadan boşanıveriyorlar..
Evlilik sevgi, saygı istediği kadar emekte ister. Herşeyin bi usülü, adabı var geçmişten günümüze gelen
Siyah kuşakta bu geleneklere aykırı bence..
Kırmızı kuşağın anlamı vardır.. Siyah kuşağın anlamı ne acaba çok merak ettim.