1994 Model Doğan SLX Araçlarını ‘Boyasına Taş Değer’ Diye Trafiğe Çıkarmıyor

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri


Antalya’da yaşayan Abdullah Şimşek, her ayrıntısıyla orijinal 1994 model Doğan SLX model 2 otomobili fabrikadan çıktığı haliyle muhafaza ediyor. Şimşek, “Araçları trafiğe çıkartmıyorum. Boyasına bir taş değse orijinalliği gider. Muayeneye çekiciyle getirip götürüyorum” dedi.

Konyaaltı ilçesi Aşağıkaraman Mahallesi’nde oto yıkamacılık yapan Abdullah Şimşek, “Peşlerinden yıllarca koştum” dediği iki orijinal Doğan SLX marka otomobiline gözü gibi bakıyor. Biri yeşil, diğeri bordo renkli otomobilleri için özel garaj yaptıran Şimşek, ayakkabılarını çıkarmadan otomobile binmiyor.


Fabrikadan çıktığı gibi​

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor

Far yıkama mekanizmasından üzerindeki şeritlere kadar araçların her ayrıntısını heyecanla anlatan Şimşek, “İkisi de 1994 model. Üzerindeki vidaların fabrika perçinleri bile duruyor. Fabrikadan nasıl çıkmışsa o şekilde. İçindeki yeni araç kokusu bile muhafaza edilmiş. Bu Doğan SLX araçların kapıları açılırken bir klik sesi gelir. O ses hala ilk günkü tınısında” dedi.

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 5


‘Trilyon verseler satmam’​

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 1

Her iki otomobili farklı araçlarla kıyaslayamayacağını sözlerine ekleyen Şimşek, “Bu benim için bir tutku. Ticari kaygım yok. Araçları satma gibi bir isteğim de yok. Ben para istemiyorum, 1 trilyon lira verseler araçlarımı satmam. Satmayacağımı söylediğim halde fiyat verenler oluyor.

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 3

Bu orjinallikte, bu modelde aracın Türkiye’de olduğuna inanmıyorum. 185 bin TL’ye kadar bu araçlara fiyat verenler oldu. Bu araçları kullanmıyorum, servis bakımı olursa çekiciyle götürüyorum. Tamamen hobi amaçlı aldım ve burada duruyor. Bu araçların başında oturup çay, kahve içiyorum bana mutluluk veriyor” diye konuştu.

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 2Yazın yaylaya götürüyor​

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 4

İki otomobili de trafiğe çıkartmadığını aktaran Şimşek, “Boyasına bir taş değse orijinalliği gider. Muayeneye çekiciyle getirip götürüyorum” dedi. Her iki aracın da nemden etkilenmemesi için yaz aylarında yaylaya götürdüğünü anlatan Şimşek, “Yaylada depo kiraladım. Nem kaportalarına zarar veriyor. Yaz aylarında yaylada depoda duruyorlar. Kışın ise yanıma getiriyorum” dedi.

94 model Doğan SLX araçlarını trafiğe çıkarmıyor - 6
 
Top