• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

15 Tatile Kadar Atamalar İptal Edildi

kelebek

-ütopik-
V.I.P
MEB, Personel Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanı H. Çelik bütün illerin valiliğine bir yazı gönderdi. Söz konusu bu yazıya göre bakanlık 6 istisna dışında her türlü atama ve görevlendirme dâhil yer değiştirme işlemlerinin, 8 Eylül’den başlamak üzere yarıyıl tatiline değin durdurdu. Bakanlığın ilgili yazısı aşağıdaki gibidir:

“2008-2009 eğitim ve öğretim yılı ders etkinliklerinin 8 Eylül 2008 tarihinde başlayacağı dikkate alınarak, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtildiği şekilde; (1) hastalığı nedeniyle hayati tehlikesi bulunanların sağlık durumu özrüne, (2) özel hayatını etkileyen olumsuz nedenlere bağlı olarak bulunduğu ilde görevini verimli bir biçimde yerine getirme imkânı kalmadığını savcılık veya güvenlik birimlerince düzenlenmiş belge ile belgelendirenler ile (3) terör eylemleri nedeniyle eşi ve yakınları şehit olanların olağanüstü hâllere bağlı yer değiştirme işlemleri, (4) norm kadro fazlası olanların, (5) yaz tatili döneminde özür durumundan dağıtım için il/ilçe emrine verilmiş olanların, (6) soruşturmaya dayalı görev yeri değişikliği teklif edilenlerin yer değiştirmeleri hariç olmak üzere her türlü atama ve görevlendirme dâhil yer değiştirme işlemleri, söz konusu tarihten itibaren yarıyıl tatiline kadar durdurulmuştur.

Bu konuda herhangi bir talep ve teklifte bulunulmaması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK
Milli Eğitim Bakanı​

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu durum oldukça fazla sayıda öğretmenin moralini bozdu ama pratikte olumlu olduğunu düşünüyorum. Dönem içindeki atamalar okullarda düzensizliğe neden oluyordu.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bence çok saçma uygulamalar oldu bu sene. Bir kere eş durumu atamalarının ve il içi sıra tayinlerinin normal atama döneminden sonrasına kalmasından büyük saçmalık olamaz. Sırf bu nedenle bizim okulumuzda bir sürü öğretmen açığı oluştu. İl içi tayini ve eş durumuyla giden öğretmenlerin yerine yenileri gelemedi çünkü o atamalardan sonra yeni bir atama yapılmadı. Müdür ve müdür yard. atamalarındansa hiç bahsetmiyorum. Onlar tam bir kaos oldu zaten. Bu düzensizliğe ne zaman dur diyecekler bilemiyorum. Bu öğretmensiz kalan çocukların vebalini kim üstlenecek acaba?

Bir de bu atananların tayinini iptal ediyorlar,iyi güzel de bir de onların açısından bakmak lazım. İptal edilecekse neden atama yaptın da sonrasında hayal kırıklığına uğratıyorsun insanları. Anlayamıyorum ben bu milli eğitimin işlerini