15 Haziran 2014 - BABALAR GÜNÜ

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Bu Güzel Günde Burada Olamayacağım İçin Babama Yazmış Olduğum Bir Mektubu Bir Kaç Gün Önce Sizlerle Paylaşmak İstiyorum. Umarım Beğenirsiniz. Tamamen Şahsıma Aittir.

Son düzenleme:

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Günaydın Baba . .

Derin bir düşünceyle, içimde bir buruklukla uyanıyorum bu sabah. Yatağın içinde doğrulup, oturuyorum, çoraplarımı geçiriyorum ayağıma. Üşümüş ayaklarım . Belli ki gece gelip örtmemişsin üzerimi. Olsun boşver baba, herhalde çok derin uykun. Kalkıp odanıza giriyorum, yerin boş.

Annemin üzeri açılmış, lütfen biraz dikkatli ol baba . Bir öpücük kondurup, örtüyorum meleğimizin üzerini. Banyoya doğru ufak adımlar atıyorum. Soğuk bir su çarpıyorum yüzüme, sanki bütün gece ağlamışım gibi kıpkırmızı olmuş gözlerim. Nedenini anlamıyorum.

Mutfağa geçiyorum. Bulaşık yok tezgahta. Kahvaltı yapmadan gitmişsin yine. Ekmek arası birşeyler hazırlayıp atıştırıyorum. Geç kaldım , daha hediye alacağım sana .

Hızlıca odama ilerliyorum, üzerime güzel birşeyler seçmeye çalışıyorum. Bugün daha güzel görünmem gerek nasılsa. Üç, beş kıyafet giyip çıkardıktan sonra, doğum günümde aldığın ve hala hediye paketi içinde duran yeşil eteğim ve siyah gömleğimi giyiyorum. Üzerime de feracemi geçirmeyi ihmal etmiyorum. Elime geçen bir kaç şeyi atıyorum çantama: anahtar, cüzdan, su, selpak, gözlük, şal ve her zamanki kavanozum . . Kokumuda beğenmen gerek, bir de parfüm sıkıp çıkıyorum evden. Biraz fazla trafik var bugün , herkes telaş içinde. Otobüsten iniyorum, birkaç mağazaya bakıyorum da seveceğin bir şey bulamıyorum.Sonra eski sandıktaki kitap denemelerin aklıma gelince, yazmayı sevdiğini hatırlıyorum.

Dolma ve tükenmezden oluşan bir kalem seti alıp güzelce paket yaptırıyorum. Tekrar otobüse bindiğimde bir heyecan kaplıyor yüreğimi. Her saniyede, her dakikada, her geçtiğimiz durakta, binen her yolcuda daha fazla artıyor heyecanım.

Nihayet son durak . .

İniyorum . Bakalım beğenecek misin hediyeni ? Hava esiyor biraz, çantamdaki şalı çıkarıp omuzlarıma alıyorum. Yaşlı bir adam görüyorum, çiçek satıyor.Yüzündeki burukluğa dayanamıyorum, bir buket alıyorum. Kapıdan içeriye giriyorum. Fazla kalabalık bugün burası. Şaşırmamam lazım aslında, sizin gününüz bugün .

Onca kalabalık içinde zar zor ilerleyip buluyorum seni. Yanına yaklaşıyorum: ama yine kalkmıyorsun BABA. Yine ben diz çöküyorum. Aldığım çiçeği bırakıyorum toprağın üzerine , hediyemi de iliştiriyorum mezarının yanına.

Umarım beğenirsin, senin için seçtim bunu. Toprağın kurumuş, fazla güneş oluyor tabi. Çantamdan suyumu ve kavanozumu çıkarıp ıslatıyorum toprağını ve bir avuç daha alıyorum sen kokan BABAM kokan bu topraktan.
Ellerimi ıslak toprağın üzerinde gezdiriyorum. Çamur bulaşıyor ellerime, sen bulaşıyorsun BABA! Sen bulaşmış ellerimi, gökyüzüne açıp dualar ediyorum sana. Bir an önce sana kavuşabilmek için . .

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Bazen diyorum neden kötü insanlari degilde iyi insanlari aliyor rabbim yanina. Sonra diyorum isyana giriyorsun esra yapma vardir bildigi rabbimin elbette. ondan gelen herseye hamdolsun. Rabbim sanada sabir versin. Cok duygulandim okurken. Bir solukta okudum.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Yüreğine sağlık... ALLAH sabır versin... ( Benim babam da yıllar önce aramızdan ayrıldı ) O kadar iyi anlıyorum ki seni... Benim de duygularıma tercüman olmuşsun bu arada...