10 Öneriyle Saçlarınızı Kurtarın

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
10 Öneriyle Saçlarınızı Kurtarın

Saç bakımına sadece mevsim geçişlerinde değil, her zaman dikkat etmek gerekiyor. Saç ve saç ürünleri konusunda araştırmalar yapan B’iota Laboratuvarları Ar-Ge Müdürü Ecz. Dr. Özden Kasımoğlu’dan saç bakımında dikkat edilmesi gereken 10 altın kural.

uHpx9.jpg

1-Stresten uzak durun, stres saçlarınızın dökülmesine yol açar.
2-Saçlarınızı iyi durulayın, iyi durulanmayan saç çabuk yağlanır; saçlarınızı matlaştırır ve elektriklendirir.
3-Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun, sürekli saçlarla oynamak saçları yağlandırır ve fazla yağlanma saçlarınızı döker.
4-Sağlıklı beslenin, yanlış uygulanan diyet, hızlı ve belirgin kilo kaybı ve dengesiz beslenme saç dökülmesine neden olur.
5-Tararken özen gösterin, yanlış fırça kullanımı saçlarınızı döker, saçlarınızı taramadan önce sıvı saç kremi kullanmak, yıpranmasını ve dökülmesini önlemeye yardımcı olur.
6-Umutsuzluğa kapılmayın, yoğun saç dökülmesi problemine karşı bitkisel içerikli ürünler kullanmak saç dökülmesine karşı etkilidir.
7-Mevsimsel değişikliklere dikkat edin, mevsim geçişleri saç dökülmesine neden olabilir, bu dönemlerde saçlarınız daha özenli bakım ister.
8-Saç yaptırırken dikkat edin, fön, maşa ve saç şekillendiricisi ile yapılan işlemlerden önce bitkisel içerikli sıvı saç kremleri kullanmak saçlarınızın yıpranmasını önler.
9-Saç tipinizi tanıyın, saç tipinize göre ürün kullanımı saçlarınızın dökülmesinin önlenmesinde önemli bir faktördür.
10-Saç derinize masaj yapın, saçlarınızı yıkarken saç derinize ve saçlarınıza masaj yapmak saçlarınızı güçlendirir.

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Başörtüsünün tek olumsuzluğu saç hava alamıyor bu da dökülmelere neden olabiliyor:(

dışarıda evet ama evde serbest zeynom.. Evde kapamıyorum ben..saçlarım çok uzun ama hiç problemim yok ne dökülür ne ypranır sadece beyazlar :D bikaç tel beyazım var malesef..:(

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
dışarıda evet ama evde serbest zeynom.. Evde kapamıyorum ben..saçlarım çok uzun ama hiç problemim yok ne dökülür ne ypranır sadece beyazlar :D bikaç tel beyazım var malesef..:(

Bendee kapamıyorum evde:)
Benimklerde uzun seviyorum uzun saçı
Her ne kadar sen kapalısın napıcan uzun saçı kimse görmüyor deselerde :)

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Bendee kapamıyorum evde:)
Benimklerde uzun seviyorum uzun saçı
Her ne kadar sen kapalısın napıcan uzun saçı kimse görmüyor deselerde :)

başkalarının ne önemi var önce ben demeli insan.. bu insanın kendine olan saygısıdır bana göre..Kendimizi ve özelimizi başkalarına reklam etmenin ne gereği var..Elbet görecek birinide buluruz dime zeynom..:D

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
başkalarının ne önemi var önce ben demeli insan.. bu insanın kendine olan saygısıdır bana göre..Kendimizi ve özelimizi başkalarına reklam etmenin ne gereği var..Elbet görecek birinide buluruz dime zeynom..:D

Kesinlikle sitemcimmm:)
Saçımın uzun olmasını seviyorum ben kimene bundan :)
Ben diyor muyum sizin saçınız niye kısa :D