• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Yüzen Sohbet Kutucuğu 17.0.186697879

Facebook Messenger’ın sağ ve solda yuvarlak bir şekilde çıkardığı bildirimler hoşunuza gidiyor mu? Size gelen mesajları gösteren bu küçük kutucuları istediğiniz yere sürükleyebilir, isterseniz kapatabilir, isterseniz de kullandığınız oyun veya uygulamaya ara vermeden hızlıca mesajları cevaplamak için kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile çok sevilen Facebook Messenger, WhatsApp’ın aksine çok daha rahat mesajlaşma imkanı tanıyor.

ezgif.com-optimize-1.gif


Bunun ne kadar yararlı bir şey olduğunu farkına varan Google, Google Phone v17(Telefon uygulaması) ile aramalar için Facebook Messenger’dakine benzer bir yüzen sohbet kutucuğu sunacak. Uygulamanın 17.0.184919600 numaralı sürümünde karşımıza çıkan bu yeni yardımcı kutucuk, görüştüğünüz kişinin resmiyle birlikte arama için gerekli seçenekleri daha ufak bir arayüzle sunuyor. Kutucuk üzerinden mikrofonu kapayabilir, hoparlörü açabilir veya görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Bunu yaparken telefonunuzu etkin bir şekilde kullanmaya devam ettiğiniz için sürekli telefon görüşmeleri yapan kişiler arasında sevilerek kullanılacağını düşünüyorum.

Google Phone’a eklenen bu yeni özellik, birisiyle konuşurken telefonu kullanmaya devam etmek isteyenler için geliştirdi. Tıpkı Facebook Messenger’da olduğu gibi oyun oynarken, internette dolaşırken veya işle alakalı bir uygulamayı kullanırken işinize yarayacak.

nexus2cee_phoneanimation.gif


Şu anda resmi çıkışını yapmayan Google Phone v17.0.1849’u, isterseniz yukarıdaki linkten indirebilirsiniz. Ancak hatırlatalım, uygulamaya şu anda kapatma özelliği gelmedi. Yani, güncellemeye yapıp bu özelliği beğenmezseniz, ayarlardan eski arama düzenine geri dönemiyorsunuz.

Webtekno
Gönderen
Enda
İndirilme
74
Gösterim
646
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

Enda: diğer kaynakları

Top