Kaynak ikonu

YouTube videosunu GIF'e çevirin

Hiç bir program kullanmadan YouTube videolarının istediğiniz alanını *.gif formatına çevirebileceğinizi biliyor muydunuz?

YouTube, bu anlamda gerçekten büyük kolaylık sağlıyor. Tıpkı bir video indirmek için YouTube linkinin önüne "ss" kısakodunu eklemek yettiği gibi aynı şekilde linkin önüne "gif" ifadesini eklemek bir videonun istediğiniz bölümünü hareketli gif olarak almanızı sağlıyor.

Önceden videodaki hangi süreden itibaren hareketli gif yapacağınızı not edin.

Bu amaçla örnek olarak şu adresteki videoyu alıyoruz: https://www.youtube.com/watch?v=UERyZTmDKkw

Linkin önüne gif ifadesini ekliyoruz: https://www.gifyoutube.com/watch?v=UERyZTmDKkw

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda bir çok işlem yapabilirsiniz. Örneğin bu videoda ilk 3 saniyelik bölümü alttaki zaman bölümünden seçtim. Siz istediğiniz zaman bölümünü seçebilirsiniz.
video-gif.jpg


Ayrıca bu ekranda sol menüden *.gif resminiz için başlık, alt yazı, çeşitli efektler eklemeniz mümkün. Bunları deneme yanılma yöntemi ile kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki ekranda Create Gif butonuna tıkladığınızda artık belirlediğiniz süre ve ayarlara göre resminiz hazırlanmış olacak.
video-gif-donusturme.jpg


Bu ekrana geldiğinizde de tekrar düzenleme ekranına dönebilirsiniz. Direct link alanı ise hazırladığınız gif dosyasının doğrudan linkidir. Bu linki kopyalayıp istediğiniz yerde hareketli resminizin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki videodan oluşturulan ilk 3 saniyelik gif resmi....
J8NX3D.gifNot: Eğer gits.com adresine kayıt olursanız istediğiniz zaman oluşturduğunuz hareketli resimlerinize ulaşabilirsiniz.
  • Beğen
Reactions: Simurg
Gönderen
YoRuMSuZ
Gösterim
518
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top