• Merhaba Ziyaretçi.
    "EYLÜL AYI" temalı fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
Kaynak ikonu

Smart Measure - Android Mesafe Ölçümü -

Smart Measure, cihazdaki kamera ile açıları hesaplayarak yükseklik ölçümü yapan bir mobil uygulamadır.

Ayarları doğru yaptığınızda gerçeğe yakın doğru sonuçlar almanız mümkün. (Denenmiştir)

Smart Measure ile yükseklik ölçmek için öncelikle bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Mobil cihazın yerden yüksekliğine dair tahmini mesafeyi girmenizin ardından uzunluğunu ölçeceğiniz nesneyi kameradan görüntülemelisiniz. Nesneyi tanımlamanızın ardından uygulama size kesin ölçülere "yakın" yüksekliği gösterecektir.

Android cihazların gelişimi ile bu cihazlara yönelik farklı ve kullanışlı uygulamalar çoğalmakta. Bu farklı uygulamalar içinde sayabileceğiniz uygulamalardan olan Smart Measure ile de etrafınızdaki nesnelerin uzunluklarını ölçebilirsiniz. Smart Measure uygulaması uzunluk ölçme işlemini Android cihazınızın kamerasını kullanarak yapıyor. Uygulamadan doğru sonuçlar elde etmek için uygulamayı çalıştırdığınızda uzunluğunu ölçmek istediğiniz nesneye olan uzaklığımızı yine uygulama sayesinde ayarlamalı sonrasında da nesnenin uzunluğunu ölçmelisiniz. Bu işlemlerin en doğru sonuçlar vermesi yine sizin elinizde ve eğer ayarlamaları doğru yaparsanız en doğru sonuçları elde dersiniz. Bu farklı ve kullanışlı Android uygulama hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android 1.6 ve üst versiyonlarında uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

smart-measure.jpgUygulamanın kullanım videosu:
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
26
Gösterim
282
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top