Kaynak ikonu

Fareyi (Mouse) Farklı Alıcıyla Eşleştirme - Logitech 2.30.9

Günümüzde artık kablolu fare kullanımı neredeyse yok denecek kadar azaldı. Hal böyle olunca kablosuz farenin ya alıcısı kaybolabiliyor ya da fareniz bozulabiliyor.

Not: Program sadece Logitech fare ve Logitech alıcı ile eşleşme yapıyor.

Böyle bir durum yaşamışsanız ve elinizde birbiri ile eşleşmemiş farklı Logitech fare ve alıcısı varsa bu ikiliyi tekrar birbirine tanıtıp kullanabilirsiniz.

İndireceğiniz program tam da bu işi yapıyor.

1 MB boyutundaki dosyayı indirdiğinizde kurulum yapmanıza gerek olmadan program aracılığı ile (Her ikisi de Logitech marka olmalı) farklı mouse ve farklı bir alıcıyı birbirine tanıtıp kullanabilirsiniz.

Bunun için;

1. Logitech marka fare alıcısını bilgisayarın USB portlarından birine takın ve fareyi kapalı konuma getirin.

2. Yukarıdaki linkten Logitech Connection Utility adlı programı indirin ve çalıştırın. (Kurulum gerekmez) Aşağıdaki ekran geldiğinde "Advanced" butonuna tıklayın.
(İsterseniz bu ekranı Next butonu ile de geçebilirsiniz)

Logitech_Connection_Utility_1.png3. Aşağıdaki ekran geldiğinde ol tarafta alıcının önceden hangi fare ile eşleştiği görünecektir. "Pair a New Device" butonuna tıklayın.

Logitech_Connection_Utility_2.png4. Alttaki ekran geldiğinde fareyi açık konuma getirin ve kısa bir süre bekleyin. Eğer program hata vermediyse farklı modellere ait fare ve alıcısını eşleştirme işlemi gerçekleşmiş olacak.

Logitech_Connection_Utility_3.pngSorunsuz bir kurulum gerçekleştiyse son ekranda "Please confirm if your device workin" yazan ekrana "Yes" seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlayın.
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
158
Gösterim
585
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top