Kaynak ikonu

Excel İle Sudoku Oyunu

Bir süredir excel çalışmalarına ara vermiştik. Nette dolaşırken rastladığım excel ile sudoku çalışma örneğini çok beğendim ve paylaşmak istedim. Bu örnek, excel ile oyun yapmaya örnek olabilecek nitelikte bir sudoku örneği. Açık kaynaklı olup sayfa koruma şifresi 1 dir.

Oyunun aşamaları programda tek tek gösterilmiş olup tüm formülleri izleyebiliyorsunuz. Ayrıca örnek sudoku sayfasında gerekli açıklamaları yaptım. Örneği inceleyerek excel ile ilgili becerilerinizi bir adım öteye taşıyacaksınız.

Sayfayı kendinize göre düzenleyerek çok hoş görünümlü sudoku oyunları düzenleyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Boyut: 18.8 Kb
Zip Şifresi: cerezforum
Sayfa Koruma: 1


AÇIKLAMALAR (Bu açıklamalar exel çalışma sayfasında mevcuttur)
1-) Sadece Oyun Alanı tablosunda değişiklik yapın. Diğerleri formül içermektedir.

2-) 1'den 9 a kadar olan tablo numaraları her sayının yerleşimi içindir^^ Bu tabloların kenarlarındaki numaralar ise kaç alternatif kaldığını gösterir. Son iki alternatifte açık mavi, tek alternatif kaldığında ise yeşil renk alır.

3-) Yine bu tabloların içinde bulunan sayılar sudoku tablosunda nereye yazılması gerektiğini gösterir. Tek alternatif kaldığında bölüm mavi renk alır.

4-) Sonuçlar tablosunda tek alternatif kaldığında ilgili alan yeşil, hata yapmısanız kırmızı renk alır. Ayrıca kalan kalan rakamlar gösterilir.
İlk 2 tablo dışındaki tabloları gizleyerek çok hoş sudoku oyunları hazırlayabilirsiniz.
Gönderen
YoRuMSuZ
İndirilme
602
Gösterim
757
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy

YoRuMSuZ: diğer kaynakları

Top