Kaynak ikonu

AudioTool -


CITYBJhElONb5WSlCqKpXWiynUvosFPp_VZIhZCXhdPxNrfXzBpgxiLb2pXlnTLwxtI=w300


AudioTool1lq2R7r9b1IAcgbVxPUWF57-6DhCBaGbuyfgeJxhHxTZ_IY8kBfwEDX6FxUjloWzsSc=h310
m_UF3ZQT7fSIeEfMdr4P2ZbnbVylkO4QnxXK7TQ_EZD3V-lUmaGtlbEbVMlQDYhKyw=h310
ekse4OQ-PidbC4_4K6f7FihP7L56c5xWuQGKQmfj-doQ_ZtFbmZ7VPeM3XXe0ecN0kM=h310
hAXUIOyjvmpfW6eMycKJF2lSrOyLuVMpaCbqcH1npkC7d8hr1PG3hvNn57XcRLzGrlU=h310
x6T13B5jpJjjqXu98iG5Kjvpy5gy7w5EWF0pSD-4Wrq61rDyJb5VISIRIYWCfAHMRTA=h310
60vKdLUnZGxvT4XwZjQcAiM0ZLe9VZk0R6dseoUJzBxYctjIc2cfltIGS6ocWHeUGa0=h310
cI3wqqejtI2SVsKPnWccuNb8f0Dduft9QA3xb96qZ0S9ETArL9twxriC1nYPlkV2NCU=h310
Xo2KxWwFf9ETLhh2rrkYl-vI3CRIb5KHXZonIuyH08Mn2zIACsD8lfHO924ysmKxIr0=h310
DYsReYGScmi6txINLEnJxLkgckGBWNFPYaueEqlVVgemPZSNuFhL1oAc4U_QZuTQuQ=h310


AudioTool - SPL (desibel) Metre RT60, Leq, Spectrum Analyzer, Spektrogram, Grafik Kaydedici, Sinyal Jeneratörü, Polarite Checker sahip. Mic kalibrasyon iki yöntem sunulmaktadır.
"Ses ve Görüntü" dergisi tarafından önerilen.

Özellikler 1/1, 1/3 & 1/6 oktav RTA modları, Leq (geniş bant, Octave, değişken süresi), RT60 (geniş bant, Octave), Spectrogram, Tepe frekans, Hızlı, Orta ve Yavaş filtreleri, Düz ve A / C Ağırlık ve film endüstrisi X Eğri, Ortalaması, SPL Grafik Kaydedici, Gürültü Kriterleri, Beyaz / Pembe Gürültü, Sinüs, Kare, Üçgen, Sweep, Rampa ve Darbe sinyalleri ve hoparlör polarite kontrolü, L / R seçeneğini seçin. RTA Mağaza & Load, Hann pencere, "On Screen tutun" yakınlaştırmak merkezine gitmek için çimdik.

Özel ISO 1/3 Oktav Kalibrasyon - Telefonunuzun mikrofonu yanıt için doğru. Oktav kalibrasyon diskler düz bir tepki elde ve harici sayacına genel SPL maç için aşağı yukarı taşınmış veya edilmektedir. / Kaydet Cal dosyaları Restore (Dayton Ses İBB-6 da desteklenir).

Kullanımı: ev sineması, ses mühendisi, oto ses, vb

Mikrofona kaydedilen örnekler AudioTool FFTs setleri. Hann pencereleme azaltılabilir yumuşatma. SPL gerçek zamanlı olarak hesaplanır. Spectra SD kart dosya olarak kaydedilmiş olabilir, daha sonra yüklenen ve canlı spektrumu ile görüntülenir. "Mağaza" butonuna mağazalar mevcut canlı spektrum - "Load" seçmek için saklanan spektrumları bir listesini gösterir.

Düğmelerini gizlemek için, ekrana dokunun. Bunları geri yüklemek için tekrar dokunun. Ölçeği yakınlaştırmak için, ekranı sıkıştırın. Ölçeği taşımak için, (sol veya sağ) aşağı veya yukarı sürükleyin.

Desibel metre düz, A ve C, Hızlı Orta ve Yavaş hızlarda hızlarda ağırlıklı tepkisini hesaplamak için IIR filtreler ve üstel ortalamasını kullanır.

Her herhangi bir konuma taşınmış olabilir, ve orada SPL ve zaman / frekans değerleri gösterecektir: imleçler bir çift YED ve Grafik Kaydedici ekranlarda gösterilebilir. Başlangıçta, hem imleçler orta ekran konumlandırılmış - basitçe parmak ile yeni bir konuma sürükleyin. Imleçler Menü'de açık ve kapalı olabilir.

Bir hoparlör aşamasında kablolu olup olmadığını hoparlör polarite denetleyicisi kontrol etmek için kullanılabilir:, test altında hoparlörüne AudioTool çıkışını sinyal üreteci ekranından "Polarizasyon" seçin, sonra RTA ekranına geri dönmek. Hoparlör faz dışında ise, AudioTool "Pol ---" gösterecektir (kutupluluk tersine) aksi takdirde "Pol +++" hoparlör aşamasında ise.

(Menü edinilebilir) Gürültü Kriterleri işlevi 1/1 Oktav RTA ekran ve hesaplanan gerçek zamanlı mevcut NC değeri bindirilmiş NC kontür bir dizi gösterir de gösterilir.

Grafik Kaydedici son birkaç dakika içinde SPL ölçümleri hareketli bir iz gösterir.

RT60 ölçümleri "RT60" düğmesini kullanarak RT60 bileşeni başlangıç ve daha sonra ölçümü yapmak için yüksek bir bel soğukluğu (veya benzeri) kullanılarak yapılabilir. RT60 da AudioTool jeneratörden pembe gürültü ile birlikte kullanılabilir. RT60 kez ne kadar yankılanma ölçmek ya da bir oda ya da oditoryum orada yankı.

Sinyal Jeneratör Beyaz ve Pembe Gürültü, Sinüs, Kare, Üçgen ve Rampa dalgalar, Sinüs süpürür ve darbeleri üretir. Jeneratör rastgele, o nedenle gerçekten rastgele Beyaz / Pembe gürültü sağlanması yenilenir birden dönüşümlü tamponlar kullanır. Pink Noise algoritma Pink içine Beyaz'ı ayarlamak için KEMMET yöntemini kullanır.

Üretilen periyodik sinyallerin frekans hassasiyeti tipik olarak yaklaşık% 1 'dir. Sinüs dalgası sadakat ses aralığı boyunca en çok iyidir. Diğer sinyalleri 'ön ve arka kenarları Android kullanılan bağlı olarak, üst aralıklarda zil ve azalan frekans yanıtı eserler göstermek.

AudioTool özellikleri tam açıklamaları için çevrimiçi kılavuzuna bakınız:

, Özellikleri talep Kalibrasyon dosyaları bulmak, ya da sorunları bildirmek için dost AudioTool Tartışma Grubu katılın. Görüşleri her zaman açığız:

Yasal Uyarı: AudioTool performansı Android donanımına bağlıdır, ve herhangi bir ses ölçümü veya güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde garanti edilmez.​
Gönderen
neco77
İndirilme
59
Gösterim
361
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 star(s) 0 oy
Top