Yorum Nasıl Yapılır

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bir yazıya yorum nasıl yapılır,yorum yaparken neden yazı ile ilgli eleştiri veya öneri yazılmaz da sadece hehe v.s gibi bir yöntem izlenir. Özellikle yorum yazarak yazıya ve paylaşıma olumlu katkıda bulunanlara buradan çok teşekür etmek istiyorum. Üzülerek yazıyorum ama eleştirim bu yararlı bazende etkili yorumlara karşılık sadece hehe ve dalgagecer gibi ile yorum kısmını alabildiğince dolduran ziyaretçilere. İnsanlar internet ortamını artık bir gazete, bir dergi,bir kitap yerine kullanmakta yani eskiden okunduğunda insanlara oldukça yararı olan bu tür iletişim ve bilgi kaynakları yerine günümüzde internet denilen sanal bir dünya kullanılmakta. Bu sanal dünyada ne arasan var. Bir kişinin amacı,öğrenilecek bilginin kalıcılığını belirler. Eğer amaç sadece paylaşmak, bazı konularda açıklayı cı olmak ise bu kalıcılık daha da önemli hale geliyor.

Sonuçta anlatılmak ya da anlaşılması istenen olay insanların yorum yaparken kendi eleştiri ya da önerilerini yazmaları ya da istenilmediği takdirde yazılmaması ( ki illa yorum yazılması gereklidir diye bir anlam çıkarılmamalıdır)yazıdan sonra yanlış ya da istenilmeyen bir davranış olduğu anlaşılmıştır.

Yukarıda hitabetim nedeniyle bazı kelimeleirmde kırıcı olmuş olabilrim ama hedef kişiler sadece ve sadece bir tesekkür yazmak yerine (hehe himm v.s şey seyler yani dalga gcer gibi yazi eklemet cok üzücü.

Güzel yazılar,paylaşımlar ve yorumlarda buluşmak dileğiyle sağlıcakla kalın.

wien06

V.I.P
V.I.P
Yesim gercekten cok güzel bir konuya deginmisin. Sirf yorumlarin anlam kazanabilmesi icin yönetim olarak konularin cevap kisimlarinada TESEKKÜR butonu ekledik. Bu butonun amaci acilan konuya yorumlariyla bir katki saglayan üyelerimize ayrica tesekkür etmek icindir. Bende konulara yazilan cevaplar hakkinda bir konu acmistim isteyen üyeler asagidaki bölüme TIKLA yarak o konuyuda inceleyebilirler.

"ders 1:yorum nasıl yapılır?"

topikteki iticilik şu siteden birini itmeye yeter de artar konuyu okumaya gerek yok. ciddi bir eleştiri yukarda bahsi geçen dalga konusuyla aşağıdan yukarıdan ilgisi yok

ben bu sitede aktif online olanlar arasında hiç dalga geçeni görmedim...

ders 2 : objektiflik ve hiyerarşi olsun bu da bir öneri....

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
"ders 1:yorum nasıl yapılır?"

topikteki iticilik şu siteden birini itmeye yeter de artar konuyu okumaya gerek yok. ciddi bir eleştiri yukarda bahsi geçen dalga konusuyla aşağıdan yukarıdan ilgisi yok

ben bu sitede aktif online olanlar arasında hiç dalga geçeni görmedim...

ders 2 : objektiflik ve hiyerarşi olsun bu da bir öneri....

Konu basliginin iticilik le ala kasi yok sadece bunu ben yazdim ki eklenen mesajlara daha dogru ve düzgün yorumlar yapilsin diye en guzel örnek buradan baka bilirsiniz burdan bunun gibi kac tane var

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Arkadaşlar bencede herkesin fikri kendi için geçerlidir herkes istediği gibi yorum yapma hakkına sahiptir. Ya da bişey eklediğinizde Not: Bu yazdığıma şu şekilde yorum yapın deyinde bari tam olsun :)

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Yeşim ben de sana hehe tarzından mesajların yazılmasının görüntü kirliliği oluşturması konusunda katılıyorum. Ama biraz da eğlence ve özgürlük diyorum ve bu konuda da kassandraya katılıyorum. Herşey dozundayken güzel bence fazla da kasmaya gerek yok :)

sherry

V.I.P
V.I.P
Ben konuların altına yazılan teşekkür mesajlarına sıcak bakmıyorum. Bunun için zaten teşekkür butonu var. Ayrıca Yeşim'in de söylediği gibi konuların altındaki dalga geçer nitelikteki mesajlar hiç hoş değil. Herşeyden önce emeğe saygı diyorum. Ama saygı çerçevesinde her türlü yoruma varım:):):)

biz

Aktif
arkadaşlar bazı hakları kişinin gönderdiği mesaj sayısına göre ayarlarsanız kazanılan paraları mesajlara bağlarsanız olacağı bu bende bazen mesaj sayım artsın diye teşekkür yada ufak cevaplar veriyordum. Bu durum genelde acemilik döneminde işe yeni başladığımızda oluyor tecrübe kazanıldıkca form benimsendikçe cevap şekilleri de değişiyor. Eğer böyle ufak tefek hiç bir şeye katkısı olmayan cevaplar istemiyorsak kriterlerimizi değiştirmemiz lazım diye düşünüyorum. Ayrıca bazı arkadaşlar msn muhabbetlerini forumda yapıyorlar belkide formun gereği budur bilemiyorum

kelebek

-ütopik-
V.I.P
arkadaşlar bazı hakları kişinin gönderdiği mesaj sayısına göre ayarlarsanız kazanılan paraları mesajlara bağlarsanız olacağı bu bende bazen mesaj sayım artsın diye teşekkür yada ufak cevaplar veriyordum. Bu durum genelde acemilik döneminde işe yeni başladığımızda oluyor tecrübe kazanıldıkca form benimsendikçe cevap şekilleri de değişiyor. Eğer böyle ufak tefek hiç bir şeye katkısı olmayan cevaplar istemiyorsak kriterlerimizi değiştirmemiz lazım diye düşünüyorum. Ayrıca bazı arkadaşlar msn muhabbetlerini forumda yapıyorlar belkide formun gereği budur bilemiyorum

Sizce kriterler ne olmalı? Fikriniz varsa değerlendirmeye alırız