Renk Seçimi
+ + + + + + + + + + + + + + X

Vücut Biçimine Göre Kişilik Özellikleri

Konusu 'Beden Dili' forumundadır ve kelebek tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- Vip Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    4.480
    Vücut biçimi kişinin özellikleri hakkında ipuçları veriyor. İşte karşınızdaki kişiyi hemen tanımanın yolları..

Kısa ve tıknaz yapı

Ufak tefek, tombalak yapılı insanlar gayet sakin ve şendirler. Herhangi bir toplulukta etrafa hayat saçarlar. Ama pek fazla alaka gördüler mi şımarmaları mümkündür. Çabuk öfkelenir ve aksileşirler. Kızdıkları zaman bağırır çağırır veya kalp kırıcı sözler söylerler. Ama bu, kendilerini unuttukları içindir. Zira aslında iyi kalpli ve iyi huyludurlar. Kalp kırmak istemedikleri için yaptıklarına pişman olurlar ve hiç kin tutmazlar.

Uzun boylu sallapati yapı
    Uzun boylu, gevşek yapılı, sallapati tavırlı insanlar ufak tefek, tıknaz tiplerin aksine, ağır hareket ederler ve herhangi bir şey üzerinde ağır ağır, uzun uzun düşündükten sonra karar verirler. Asla aceleye gelmezler. İyi huyludurlar. Asabi olmakla beraber kontrollerini kaybedip kendilerini unutmaları seyrek görülür. Cesur ve metindirler. Hayatın darbesine gülümseyerek tahammül ederler. Onların iyi huylarından, sabır ve tahammüllerine ilave olarak bu tipler iyi niyetlerini çatık ve kaba bir maske altında saklamasını da bilirler.

Kısa gövdeli, uzun bacaklılar
    Bellerinden yukarısı pek kısa, bacakları ise iyice uzun olan tipler görünüş ve hareket tarzı itibariyle beceriksiz bir tayı andırılar. Havaidirler. Yaşamaktan memnundurlar ve günleri -tabir caizse- zıplaya sıçraya geçirmek idealleridir. Hayatları muntazam değildir, zira daima bir şeyler yapmak istedikleri için muntazam bir gidişattan nefret ederler. Çoğu zaman hareketlerinin belli bir hedef veya amacı yoktur. Sırf hareket etmiş olmak için hareket ederler. Amaçsız da olsa daldan dala konmak, gezip tozmak onları tatmin eder ve hayatlarını doldurmaya yeter.

Uzun gövdeli, kısa bacaklılar
    Herhangi sahaya atılırlarsa parlamaları olasıdır. Asil bir aileden gelmeleri muhtemeldir. Gelmiyorlarsa bile yaradılıştan asildirler. İyi birer aile insanı olurlar. Bilhassa mizah tarafları pek kuvvetlidir. Azim ve iradeleri sonsuzdur. Dünyanın sorunlarını yenmek onlara sadece kendi zeka ve kabiliyetleri için bir deneme olarak kabul etmek isterler. Yenilseler bile boyun eğmezler. Er geç yine bellerini doğrultur ve kendilerini yeneni mutlaka yenerler. İnsanlarla iyi geçinirler ama alıştıkları çevreleri ve eski arkadaşlarını daima yenilere tercih ederler.

2. kelebek

kelebek -ütopik- Vip Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    4.480
    Uzun boylu, gevşek yapılı, sallapati tavırlı insanlar ufak tefek, tıknaz tiplerin aksine, ağır hareket ederler ve herhangi bir şey üzerinde ağır ağır, uzun uzun düşündükten sonra karar verirler. Asla aceleye gelmezler. İyi huyludurlar. Asabi olmakla beraber kontrollerini kaybedip kendilerini unutmaları seyrek görülür. Cesur ve metindirler. Hayatın darbesine gülümseyerek tahammül ederler. Onların iyi huylarından, sabır ve tahammüllerine ilave olarak bu tipler iyi niyetlerini çatık ve kaba bir maske altında saklamasını da bilirler

Sanırım bu oluyorum ben :)

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Uzun boylu, gevşek yapılı, sallapati tavırlı insanlar ufak tefek, tıknaz tiplerin aksine, ağır hareket ederler ve herhangi bir şey üzerinde ağır ağır, uzun uzun düşündükten sonra karar verirler. Asla aceleye gelmezler. İyi huyludurlar. Asabi olmakla beraber kontrollerini kaybedip kendilerini unutmaları seyrek görülür. Cesur ve metindirler. Hayatın darbesine gülümseyerek tahammül ederler. Onların iyi huylarından, sabır ve tahammüllerine ilave olarak bu tipler iyi niyetlerini çatık ve kaba bir maske altında saklamasını da bilirler.

Buda ben oluyorum galiba

4. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    kısa sayılabilecek ama tıknaz olmayanlar için birşey yok mu???

5. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Hocam siz kısa ama tıknak değilseniz hepsi sizin için olsun.:)

6. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Hiç normal vucut şekli olanı yok mu yahu.:)Uzun boyluyum ama sallapati ne?
    "Uzun gövdeli, kısa bacaklılar" buna birşey diyorlardı ama unuttum.:D

7. sessiz gemi

sessiz gemi Forum Tutkunu

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    Ankara
    bence bu saçma ya hatta çok..çunku ben bunlardan hiçbirisiyim..:hey :v :)

8. Haziran

Haziran Usta

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Nereye:)
    hahaha gövdesi kısa bacagı uzun
    bacagı kısa gövdesi uzun
    normal olarak ne var.))

9. SaMeT10

SaMeT10 Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    elimden her iş gelir:D
    Yer:
    2 dk yerimde durmuyorum ki sana da söylim
    vay be ben neymişim böyle:)
    ama bu teste inanmıyorum genellemeleri sewmem:)

Sayfayı Paylaş