Üç Rengin Anlamı (kırmızı-yeşil-sarı)

Bende yeni gördüm bu yazıyı öncelikle çok hoşuma gitti ama okurken canım acıdı.. yine aynı gerçekle yüzleştim.. Tarihimizden bihaberiz gerçeği ile.. şu üç rengin anlamını bugüne dek bende bilmiyordum.. hatta bölücülerin rengi diye kızıyordum gördüğüm yerde meğer anlamındaki değer ne kadar büyükmüş.. cahil diye nitelendirdiğimiz güneydoğudaki o küçük azınlık bile nelerin farkında, nasıl ince hesaplar yapıyormuş meğer.. Bende dahil olmak üzere gençlerimiz, yeni nesil, önceki nesiller, hepimiz, Türk milleti olarak hep tarih derlslerini sıkıcı, ezbere zorunlu tutan dersler olarak nitelendirdik ve hiçbir zaman özümseyerek bu vatan nasıl bu hale geldi, nelerden hangi ateşlerden geçti, nasıl kan döktü, neler oluyor demedik.. boş gözllerle ve boş kafalarla baktık.. medya bizi alıp götürdü, ilgimizi hep başka yönlere çekti ama biz bir gün olsun demedikki bu Vatana sahip çıkmak için önce geçmişimizi bilmeliyiz, anlamalıyız.. Ahh Osmanlım meğer sen ne kadar derin, ne kadar ince düşünür ve ona göre yaşarmışsın.. keşke bizlerde Osmanlı torunu olmaktan utanmasak, onlar gibi derin maneviyatlı yaşayabilsek.. işte o zaman Atatürk ün gerçek Kemalleri olabilirdik.. Vatanımızı bu kuru gürültülerin altında bırakmazdık.. nice oyunlar oynanıyor üzerimizee biz hala laylaylom.. bazen acıyorum halimize böyle olmamalıyız diye.. Rabbim korusun bizi, Vatanımıza dokunan namahrem ellerini kırsın inşallah.. Orta Asyadan beri yaşayan Bu millet; vatanımız, bayrağımız, dinimiz, dilimiz, İstiklal Marşımız SONSUZA DEK sürer inşallah.. ve biz hep
(YEŞİL : DİRİLİK,TAZELİK,GENÇLİK

SARI : MERKEZ,HÜKÜMRANLIK

KIRMIZI : TANRI, KORUYUCU RUH, OCAK (EV), DİRLİK, BAĞIMSIZLIK, HÜRRİYET) bu renklerin anlamlarıyla yaşarız..

Sevgi.2

Aktif
Kızıl_mavi bazı ödevler ve yapılış şekilleri tabi ki internetten olacak.Atatürk'e ait resimleri aile albümünden bulamayız,kitaplardan da kesilebilir ama onaylamıyoruz.Burada benim kastettiğim şu:Biz öğretmenler ya da tarihçiler ne kadar yanlış yaparsak yapalım kişi isterse doğruyu bulur.Örneğin Wien arkadaşımızın tarih öğretmeni süper miydi ya da ünlü bir tarihçi ile mi arkadaş.hayır, kişisel gayreti.
Ayrıca tarih kitapları ülke politikaları ile de yönleniyor.
Örneğin bu yıl bizim TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabımız yeni basıldı ve ilk uygulayacaktık.Dönemin sonuna doğru bir yazı geldi kitabın son ünitesi değiştirilmiş.Değişen konu başlıklarından biri (hatta kaldırılan) Hedef Türkiye,diğeri Sorun Neden Ermeniler? bu konular kaldırılmış ve konu içlerinde basitçe verilmiş.Öğretmen tamamlasın deniyor.Neden? Öğretmen kendi bilgisi doğrultusunda mı yoksa kendi görüşü doğrultusunda mı tamamlayacak? Neden bu ilgi çekici başlıklar kaldırıldı? Kimin baskısıyla ya da hangi endişeyle?
Anlatmak istediğim, bu bir Tarihçi sorunu değil,bir anlayış,bakış, bir kalite sorunu.

ozkan2121

Üyecik
kırmızı dikkat çekici bi renktir...yeşil gözler için en rahat renktir ve görme gücünü arttırır.sarı ise az miktarlarda kullanıldığında parlaklık hissi verir

I

ibrahim polat63

Ziyaretçi
Kaynak: Cevapla - Üç Rengin Anlamı (kırmızı-yeşil-sarı) | CeReZFoRuM
Copyright ©CeReZFoRuM ermeniler Türkiye'den ayrılırken altınlarını gümdüler sarı altın kırmızı kan intikam almak geri geleceklermiş hayal tabi yeşil yazmam gerek yok