Toplu iğneyle yapılan motifin yapılışı

Suskun

V.I.P
V.I.P
Önce kasnağı yapmak lazım tabi başkalarını bilmiyorum ama ben tahmini bir şekilde yaptım .. Önce yuvarlak klasik toplu iğne seti aldım daha sonra iğnelerini çıkartıp oluklu mukavva üzerine koyup etrafını çizdim. Böyle kenarları pikolu gibi oldu o pikodan değilde içinden kestim Yani beyaz plastik mukavvalardan çok az büyük oldu. Daha sonra bu üç mukavvayı birleştirdim üst üste koydum üzerinede plastik parçayı koyup ortasındaki delikten kalemle işaretledim . Sonra hepsini bir birine diktim nasıl diktim plastik iğneliğin delikleri var iğneyi taktığımız bölümler oradan dikip mukavva ve plastik iğneliği sağlamlaştırdım.

3610619459_80c854a7e2.jpg

3611432138_6ce48d0000.jpg

Niye bunu yaptım çünkü gecenin köründe silikon tabancası çalışmayınca bu yapılır sizde varsa silikon tabacası kullanın efenim, daha sonra mümkünse koyu renk bir kumaşın üzerine yaptığımız parçayı koyun etrafından 15 cm pay vererek geniş bir daire çizip kesin etrafından 1 cm katlayarak teğel alın ortasına çok az pamuk koyun ( fazla şişik olmasın) üzerinede plastik iğneli parçayı koyun ve teğel aldığınız yeri büzüp pamuk ve plastik iğneliğin içeride düzgünce kalmasını sağlayın ve altını kapatın. Yukarıdakine benzer bir iş olacak iğneleri yerlerine geçirmek gerek şimdi bu biraz zor ama imkansız değil

3610619739_6fc8bf8046_m.jpg

3611432452_8c15e617d0.jpg

Şimdi kasnak hazır, en ortasına dantel ipinin bağlandığı bir toplu iğne geçirip ipi toplu iğnelerden karşılıklı olarak geçirmek Burası biraz zor benim ilk yaptığım altta gördüğünüz gibi pek bir şeye benzemedi bu benim beceriksizliğimden mi yoksa tecrübesizliğimden mi bilmiyorum.

3611432040_e7cb840c0f.jpg

Neticede tecrübeyle daha güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Orjinali bu mu bir fikrim yok çünkü tamamen tahmin usulü yaptım ne elime aldım ne de tecrübe ettim. Ama olur da yapacak olursa bir kaç notum var.
Koyu renk pamuklu bir kumaştan yapın.
Kasnağın etrafını bitrip iğneli kısma geçince ipi mümkün olduğu kadar uzun tutun
İğne oyasındaki düğüm tekniklerini bilmek bu iş için bir artı
İçindeki bombe çok hafif olsun ben biraz abartmışım üstelik benimki elyaftı siz kesinlikle pamuktan yapın

Alıntıdır...