• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Tokat Turhal Anadolu Kız Meslek Ve Kız Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Okulumuz Öğretime 1955 yılında Bakanlık emri ile Şeker Fabrikasına ait binalarda , Akşam Kız Sanat Okulu olarak başlamıştır. Okul; 1967 1968 Öğretim yılında Kız Enstitüsüne dönüştürülmüş, 1968-1969 Öğretim yılında Atatürk İlkokulunda eğitim öğreti- me devam etmiştir. 1972 yılında anaokulumuz hizmete girmiştir. 1977 - 1978 Öğretim yılında şimdiki binasına taşınmış olan okulumuz ; Kız Meslek Lisesi, Kız Sanat Ortaokulu, Pratik Kız Sanat Okulu, uygu- lama Anaokulu ve Limme Projesi ile eğitim ve öğretimine devam etmiştir. 1997 -1998 Öğretim yılında, çocuk kulübümüz faaliyete geçmiştir. 1998 - 1999 öğretim yılında Bilgisayar ve Hazır Giyim Bölümleri ile Anadolu Kız Meslek Lisesinde eğitime başlamıştır

Şu anda okulumuz , Anadolu Kız Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi , Uygulama Anaokulu Pratik Kız Sanat olarak eğitim ve Öğretime devam etmektedir ayrıca okulumuz ; 1999 - 2000 yılından itibaren Tam Gün - Tam Yıl eğitim kapsamına alınarak mesai saatleri dışında ve tatillerde de eğitim öğretim yapabilir konuma gelmiştir. 2000 - 2001 öğretim yılında da yeni başlayan M E TG E (Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme) çalışmaları ile bölümlerin kurslar yeniden düzenlenmiş son çıkarılan MEGEP ile 2006-2007 öğretim yılında son şeklini almıştır
Amacımız; Öğrencilerimizi, yetişkin kursiyerlerimizi, en iyi şekilde hizmet vererek geleceğe hazırlamaktır.