Tekerlemeler:)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Benim için nostaljı oldu dolayısıyla bu bölüme açıyorum tekerlemeleri:)

• Siz bizim Çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız yoksa Çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?
  • Ramazanda Rizeli Rıza rümeysaya; radyo , radyoaktif , ruh , rencide , ralli , radyo , ring , rengeyiği , radyoloji , rivayet , ranzarot nedir diye sormuş?
  • ey dibi kara kabuğu kuru kaba kara ağaç beni gördündemi kurudun ey dibi kuru kabuğu kara kara ağaç beni görmedindemi kurudun
  • çatalcada topal çoban, çatal, sapan yapar, satar; niçin yapar, niçin satar çatalcada topal çoban çatal, sapan.
  • Çağatay'da çarmıha çakılan çarın çavuşu, çamurlu çamçağı çakıllı çayda
  • çalkalarken, çantasından çamaşırlarını çaldırdı...
  • bir berberi berber bir berberi berbere demis,gel beraber bir berberi berberle beraber bir berberi berber dükkanı açalim demiş
  • Bu sıra şu sıra o sıra o sıra o sıra gelsin. (Bunu hızlı hızlı söylemeye çalışın bakim ne çıkacak Çerezciller )
  • Dal tartar kartal kalkar , kartal kalkar dal tartar.
  • Hakki, hakkiya gitmis, Hakki. hakki`dan hakkini istemis, Hakki, Hakki`nin hakkini vermeyince, Hakki`da Hakki`nin hakkindan gelmis.
  • Sen ne zamandan beri tekere mekere şekere mekere bir porsuksan bende o zamana kadar şekere mekere tekere mekere bir porsuğum.