Serdar Özkan - Kayıp Gül "Ekim Yağmurları"

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Kayıp Gül - Ekim Yağmurları Kitap Özeti

Kitapdan Satır Araları

Kitap daha yeni çıktı ve bu yüzden özeti yok. Kapak arkasında da içerikle ilgili bilgiye yer verilmemiş.. Fakat fan sayfasında kitap içi paylaşımlar yapılmış bende onlara yer vericem..

ayrac.gif

"Aslında tek ihtiyaç duyduğum ve aradığım şeyin sevilmek olduğunu fark etmiştim. Geriye kalan her şey ise onun bir türeviydi sadece.

Ama insanlardan gördüğüm sevgi beni hiçbir zaman tatmin etmiyordu, çünkü içten içe beni tanımadıklarını biliyordum.

Egom tatmin oluyordu, evet, ama ruhum, kalbim asla tatmin olmuyordu. Beni tanımıyorlarsa, beni nasıl sevebilirler ki, diye soruyordum kendime."

ayrac.gif

“Onu seviyor muyum? İşte dünyanın en anlamsız sorusu. Sevgi kalple ilgilidir, kalbinle ilgili bir şeyi neden zihnine sorasın ki? Her kalbi durum bir hissediştir, tadılan bir haldir. O hali hissediyorsan, tadıyorsan, zaten kalbin sana cevabı çoktan vermiştir, aklına sormana ya da anlamaya çalışmana gerek kalmaz. Kalple ilgili bir şeyi zihin nasıl anlayabilir ki?”

ayrac.gif

"Ne kadar zormuş, bir şeye inanmak, değer vermek, ama başka şekilde yaşamak. Bir şeyi sevmek, saygı duymak, ama o sevgiye, saygıya ihanet eder şekilde davranmak. Doğruyu bilmek, ama bile bile yanlışı seçmek..."

ayrac.gif

"O yüzden artık her şeyi çözmek istemiyorum ben. Hayat benden güçlü, onu çözemem, çözsem de, onun üstesinden gelemem. Ama onun gücüne, yüceliğine, güzelliğine bakıp tat alabilirim belki. Onu anlayamam, ama hissedebilirim. Anlayamadığın bir sevgiliye dokunmak gibi."

SjHQW.jpg