Şems-i Tebrizi' den Sözler..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Gençliğimde aradığımı yaşlılığımda buldum, neylersin. Ya ben erken geldim ya sen geç kaldın vuslata, neylersin. Kader!

Şems-i Tebrizi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her sey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli.

Şems-i Tebrizi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Cenneti ve cehennemi illa ki gelecekte arama. İkisi de şu an burada mevcut. Ne zaman birini çıkarsız, hesapsız ve pazarlıksız sevmeyi başarsak, cennetteyiz aslında.Ne vakit birileriyle kavgaya tutuşsak, nefrete, hasede ve kine bulaşsak, tepetaklak cehenneme düşüveririz...

Şems-i Tebrizi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Hazret-i Şems’i, konuşup nasihat etmesi için bir meclise davetetmişler.Meclise girer girmez köşe bir yere oturunca kendisini baş köşeye davet edenlere de şu cevabı vermiş: Adam adamsa oturduğu her yer köşe olur ona! Adam adam değilse, köşe bile eşik olur ona!

Şems-i Tebrizi

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar (?) Cevaplamış Şems: Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes aşık olabilir; ama hiçkimse senin gibi sevemez. Tek fark sensin. Seni özel kılan sevdiğin değil, sevgin...

Şems-i Tebrizi

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Sözü süz de söyle.. Mânâyı inci gibi diz de söyle.. Yüzde söyle, gıybet olmasın.. Ukdeyi içinden çöz de söyle, yapmasın yara..Öyle bir söyle ki hoş gelsin yâre...

~Şems-i Tebrizi~​

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
"Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes âşık olabilir; ama hiç kimse senin gibi sevemez. Tek fark sensin. "Seni özel kılan; sevdiğin değil, sevgin...
Şems-i Tebrizi

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
20G1T.jpg

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Altın olsam;
- Değerimi herkes bilir...
Ben basit bir demir olayım;
- Değerimi sadece anlayan bilsin..!