• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Pratik İlginç Bilgiler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar mailime gelen bir yazıyı paylaşıyorum. Doğruluğunu denemedim, deneyen olursa da sonucu yazarsa sevinirim :)

1) ULUSLARARASI ACİL NUMARA 112

Eğer telefonunuz kapsama alanı dışıdaysa ve acil bir durum var ise, 112'yi çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı, tuş takımınız kilitli olsa dahi, 112 çevrilebilir.

2) EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, aradaki mesafe
ne olursa olsun, o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-
30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karşı taraf da yedek anahtarın açma
düğmesine (cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız
açılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

3) GİZLİ PİL GÜCÜ

Eger cep telefonunuzun pil seviyesi çok düsükse ve acil bir telefon bekliyorsaniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu, rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde %50 artış gösterecek ve telefonunuzu sarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır

4) 444 0 911

Turkiye'deki tüm hastaneler aynı numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak. Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan sehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan (0212) 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek. Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandiığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

wien06

V.I.P
V.I.P
Hocam cep telefono olayini denedim ama bir sey olmadi. Simdide asagiya arabanin yanina iniyorum anahtar olayini deniyecegim:) Birazdan sonucu yazarim.

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
TeL oLayınDa Şarjın Son DemLerini YaşarKene YapıLacak Bi işLemdi BiLdiğim KadaRıyLa..
Araba MevZusu GerçekTen iLginç..Denemek Lzm Ama Yedek AnaHtar Yok..:D