• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynama - Resimli Anlatım - ePSXe Anlatım

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynama - Resimli Anlatım - ePSXe Anlatım

Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynamak İçin Öncelikle Yapmanız Gereken, ePSXe Programını edinmektir.

Programı BURADAN indirebilirsiniz.

epsxe1.jpg

Daha sonra Epsxe.exe dosyasını çalıştırıp, Resimde anlatıldığı gibi sırasıyla, Ayarlar/Video'yu seçiyoruz.

epsxe2.jpg

Karşınıza yine bi pencere çıkacaktır, bu pencerede tekrar ayarlara tıklıyoruz ve önümüze aşağıdaki gibi bir ekran açılıyor. Resimin en alt kısmında bulunan Default Settings' ten "Nice" ı seçip OK diyoruz.

epsxe3.jpg

Programın ana menüsüne dönerek ayarlardan Cd-Rom' u seçiniz. Pencerece açılacaktır, açılan pencereden Cd-Rom 'unuzu göstermeniz gerekir genellikle E:/ sürücüsüdür. CD-Rom' u seçtikten sonra ana menüye döneceksiniz.

epsxe4.jpg

Ana Menüden, Ayarlar/Bios' seçeneğinden Bios'a giriyoruz. Gelen pencerede Gözat seçeneğinden scph1001 olan Bio' umuzu seçip aç diyoruz. Tamam dedikten sonra ana menüye dönüyoruz.

epsxe5.jpg

Emulator ayarlarının anlatımı bitti. Artık playstation oyununuzu Cd-rom' a takabilirsiniz. Daha sonra Dosya/Cd-Rom yürüt deyin. Böylece oyununuz açılacaktır.

epsxe6.jpg

Eğer oyunu tam ekran oynamak istiyorsanız, ePSXe' nin Ana menüsünden Ayarlar/video seçeneğini, daha sonrada açılan pencereden yine Ayarlar dedikten sonra Sol üst köşedeki full screen seçeneğine tıklayıp OK demeniz kafi olacaktır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Harika olmuş anlatım. Umarım playstation oyunlarını bilgisayarda oynamak isteyenlerin sorunlarına çözüm olur. Oyunseverler bu konuyu da seveceklerdir :)