Nere gidiyor benim memleketim?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Daglarda süren catismalar önce dogudaki sehirlerimize sicradi, simdi ise Türkiyenin heryerinde...

Son Üc yilda yani aaaakp iktidarinda bölücü terrör olaylari suratli bir sekilde yükseldi...

Türkiye tarihinde hicbir hükümet bu kadar taviz bu kadar rezilik bu kadar kiskitici sekilde görmedi...

Olaylar cikiyor yani terör patlak veriyor... Tayip arabistanda geziyor...

Teröristler istanbulun göbeginde at kosturuyor... sag solu yagmaliyorlar...

Diyarbakır belediye başkanı resmen pkk'dan yana taraf oluyor bizim içişleri bakanı kalkıpta bir açıklama yapmıyor.

ama iktidar keyifte... yok siyaseti malzeme yapmayin... sen baskanim sadece benim köylümemi artislik yapiyorsun...

askerlerimiz ölüyor dükkanlar yikilip kavruluyor, insanlar sokaga cikmaya korkuyor... benim hükümedim uyuyor...

Peki benim artis baskanim bu olaylarin kendisinin 'kürt sorunu var' diye kullandiktan sonra ya da avrupanin düdügünü ötürürken farkindami...

Ha su an sanki baskanimin sesi kulagimda cinliyor' artislik yapmalan zaten ne geliyorsabasimiza ya medyadan geliyor yada muhalafetten geliyor'

Ey baskanim bu vatan bölünmez... bu vatani böldürmeye calisanlarinda yakasin sehitlerimiz yapisir...

Zaten avrupalilar anladi asilahla ülkemi ele alamayacaklarin... basladilar parayla satin almaya... peskes cekme memleketimi... yok özellestirmeymiz yok türkiyenin gelecegi icinmis?

Türkiyede enflasyon yükselmedigi icin bizim millet hersey iyi gidigini zanletiyor... yabanci sermaya türkiyeye giriyor... bugün türkiyeye girem sermaya yarin afrikaya gidmeyeci nemalüm...?

Kapital kervan gibidir a dan b ye gider...

Simdize issizlik sigortasindaki fazla parayi tagitmaya basladin... yok 18 yasina kadar cocuklar bakilacakmis yok bagkur la ssk birlesecekmis...

adnauerda zamaninda öyle bir hata yapti.? ama bu sorun bizim basimizi kirk sene sonra agritir demis... ve paralari dagitmaya baslamis... ama secimde görülmemis bir cogunlukla kazanmis...

Bu gidisle isimiz zor... tam düzlüge cikacakmis gibi oluyoruz ama suandaki bu hatalar bizi nereye götürür bilemiyiyorum.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
'Sen ne Mutlu Türküm dersen diğeri de Ne mutlu Kürdüm der.''

“Gazetenin bir tanesi yazmış ‘Türkiye Türkler’in’ diye. Ahlaksız bu, hayasız. Neden eğer bunun derseniz, Türkiye’yi 30’a bölersiniz. Çünkü Türkiye’de sadece Türkler yaşamıyor: Türkiye’de Kürt’ü de var, Laz’ı, Çerkes’i de var. Türkiye’de yaşayan herkes Türk’tür diyor. Olmaz böyle şey. Biz diyoruz ki Türkiye, Türkiye’de yaşayan herkesindir”.

“Biz de, Türkiye’de Türkiyelilik bilincini yakalamalıyız. Bunu bir de Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı bilinci ile zenginleştirmeliyiz.”

“Etnik unsurlar vardır. Kürt’ü vardır, Laz’ı, Çerkes’i, Gürcü’sü, Arnavut’u, Boşnak’ı, Türk’ü vardır. Bunlar ülkemizde bir alt kimliktir. Bunun bir tek üst kimliği vardır; o da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığıdır.”

“Kürt sorunu ve şu anda adını saymadığımız tüm siyasal, ekonomik veya kültürel sorunlar, ülkenin genel prensiplerinden ayrıştırılmamalıdır. Hepsi, demokratik cumhuriyet prensipleri içerisinde ele alınmalıdır.” (Demokratik cumhuriyet söyleminin terörist başı Abdullah Öcalan’ın tezi olduğunu hatırlatmak isterim)

“Türk Türküm, Kürt Kürdüm, Laz Lazım, Çerkes Çerkesim diyebilecek. Hepimizin üst kimliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır. Türk, Kürt, Çerkez, Laz aklınıza ne gelirse hepsi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı üst kimliği altında bir ve beraber olacağız. Alt kimliklere saygı duyacağız. Ancak hepimizin bir üst kimliği var. Nedir o? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır.” (Lan sanki Kürt Kürdüm, Laz Lazım, Çerkes Çerkesim diyemiyor)

bunlari kim söylüyor dersiniz?

Alinti