• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Mardin Anadolu Meslek Lisesi,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Okulumuz 1946 yılında şu anda Mardin yetiştirme yurdu olarak kullanılan binada Eğitim-Öğretime başlamıştır. İlk açıldığı yıl Erkek Sanat Enstitüsü ismi ile faaliyetlerine devam etmiştir. Okulumuzun ilk kuruluş yılı itibarı ile bünyesinde Tesviye, Demir, Marangoz, Kuyumculuk bölümleri bulunuyordu. Ayrıca okulumuz ilk eğitim-öğretime başladığı tarihlerde bünyesinde orta okul kısmı da bulunmaktaydı. Ortaokul kısmı 1963 yılına kadar devam ettirilmiş ve bu tarihten sonra sadece lise olarak eğitim ve öğretime devam edilmiştir. Okulumuz 1969-1970 öğretim yılından itibaren, Sanat Enstitüsü adını almıştır.
Şimdiki binasına ise 1965 yılında taşınmıştır. 1974-1975 yılın da Mardin Endüstri Meslek Lisesi olarak isim değişikliğine uğramıştır. 1980-1981 yılında Elektrik Bölümü,1987-1988 yılında Teknik Lise Makine bölümü,1994-1995 yılında Elektronik bölümü, 2005 yılında da Bilgisayar (Yazılım) bölümleri faaliyete geçmiştir. Ayrıca 2005-2006 Öğretim yılından itibaren OKS sonuçlarına göre öğrenci alan Anadolu Meslek Lisesi kısmı Elektrik Bölümü ile açılmıştır.

Lisemiz, bir öğretim binası, bir idare binası ve iki atelye binasından oluşmaktadır. Öğretim binasında 11 derslik, 3 resimhane,1 fizik-kimya lobaratuvarı, 1 bilgisayar laboratuarı, bir harita odası, bir spor odası,1 öğrenci kantini ve 1 yemekhane bulunmaktadır. İdari binada 1 müdür,2 müdür yardımcısı,1 sayman 1 memur odası,1 öğretmenler odası ve 1santral odası mevcuttur. Zemin katında konferans salonu, öğrenci arşivi memur arşivi ile kütüphanemiz bulunmaktadır.
Elektrik Elektronik Alanı ve Bilişim Teknolojileri Alanı daha önce pansiyon olarak inşa edilen binada hizmet vermektedirler. Pansiyon olarak inşa edilen bu bina, günümüzde atelye ve laboratuar olarak hizmet vermek üzere onarımlardan geçirilmiştir.

Ahşap Teknolojisi Alanı , Metal Teknolojisi Alanı ve Makine Teknolojisi Alanları birbirine bitişik ve bağlantılı atelye tipi binada hizmet vermektedirler. Bu binamız okulun kuruluş yılında inşa edilmiş olup ilk projesindeki haliyle bulunmaktadır.

Adres :
Mardin Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi
47100 / Mardin