• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Konulara Tablo Ekleme, Tablo Özellikleri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar, tablo bölümündeki ifadeler İngilizce olarak kalmıştı. Artık Türkçeleştirdim. Kolaylıkla kullanabilirsiniz...

İstediğiniz konunun istediğini bölümüne tablo ekleyebilir, tablo hücrelerine resim ve yazı ekleyebilirsiniz. Hatta eklediğiniz mevcut tablonun sağına, solun, üstüne veya altına satır ve sütunlar ekleyebilir, istediğiniz satır ve sütunu silebilirsiniz.
Bunun için aşağıdaki resimde kırmızı alan ile çerçevelenmiş alanı kullanıyoruz.

Konu ile ilgili açıklamaları da tablo ile yapalım ki çalışmanın bir parçası olsun :)

tablo-ekleme.png

Tablo EkleBuradan yeni bir tablo ekliyoruz. Satır ve sütun sayısını açılan pencereden belirliyoruz.
Burada özellikle Çerçeve stili önemli. Açılır pencereden Tam Çerçeve seçerseniz tablo hücreleri çerçeveleniz. Dış çerçeve ise adı üstünde sadece dış çerçeve olarak görünür.
Tablo ÖzellikleriMevcut tablonun özelliklerini değiştirmek için kullanılır.
Tablo Silİmleç tablonun herhangi bir hücresinde iken bu buton ile taployu tamamen silebilirsiniz.
Üste Satır Ekleİmlecin bulunduğu hücrenin üstüne satır ekler.
Alta Satır Ekleİmlecin bulunduğu hücrenin Altına satır ekler.
Satır SilTablodan imlecin bulunduğu satırı siler.
Sola Sütun Ekleİmlecin bulunduğu hücrenin sol tarafına sütun ekler.
Sağa Sütun Ekleİmlecin bulunduğu hücrenin sağ tarafına sütun ekler.
Yatay Çizgi Ekleİstediğiniz hücrede iken hücreyi yatay olarak bölmek için yatay çizgi ekler.

Bu özellikleri Test Mesajı Test Mesajı (Deneme) Bölümü 'nde test ederek çok daha güzel konulara imza atabilirsiniz :) Konularda (gerektiğinde) tablo kullanmak görünümü son derece güzelleştiriyor. Ayrıca forumlar klasik yazı alanlarına sahip olduğu için çizgi dışı konular ilgiyi daha çok arttıracaktır.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bu şekilde ekleyebiliyorum aynı şekilde tablo içine resimde oluyor da, imgalign olarak bu şekilde yapamamıştım onu tekrar denicem:)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bir ek daha yapayım.

Genellikle konularımda tablo mesaj alanınını tam olarak kaplamış olarak kullanıyorum. Bunun için genişlik alanına 100% yazmalısınız.

px olarak bir değer verecekseniz mesaj alanı genişliğimiz kullandığımız temaya göre azami 700px tir..