• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kelime Anlamı Açıklamaca

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bu oyunda üstteki üye bir kelime veya kelime grubu verecek. Alttaki de işi hafiften geyiğe dökerek kelimeyi açıklayacak. Örneğin üsttekinin verdiği kelime gül olsun, ben açıklayım :)

GÜL: Genellikle kızları tavlamak için ilk zamanlar günübirlik alınan, renklerine verilen çeşitli anlamlarla milletimizin saf duygularıyla oynanarak sürümden kazanılan, tavlama olayı bittikten sonra yaprağını bile göremeyeceğiniz bir tür çiçek :) Aynı zamanda gülmek, gülümsemek fiilerinin kökü olan kelime isim olarak da kullanır. Genellikle sıcak kanlı insanlar bu ismi kullanmaz (En azından benim tanıdıklarım öyle :) )
Yeni kelime: Evlilik

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bilgisayar: Şu anda başında oturuyor bulunduğumuz, klavyesi faresi ve çeşitli donanımlarıyla gerektiği zamanlarda işe yararken kalan zamanlarda insanın göz sağlığına ve akıl sağlığına zarar veren ve kesinlikle benden akıllı olamayacak ileri teknoloji bir alet :)

Kadın

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Öğretmen: Öğrenciyken binbir lakaplarla her hareketini irdelediğimiz fakat birgün kendiniz de öğretmen olunca değer verilmesi gerektiğini düşündüğünüz bir meslek :)

Erkek

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Aile: Sadece anne babadan oluşması hayırlı olan, bir abi olduğu zaman kız kardeş için belli yaşlar arası çekilmez olabilen çekirdek ve geniş gibi çeşitleri bulunan bir tür sosyal grup.

Not: Çekirdek aile hakkında okulda bir öğrencinin açıklaması aklıma geldi de paylaşayım istedim. Sürekli çekirdek çıtlayan ailelere çekirdek aile deriz :D

çapkınlık

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Erkek:Kadınların ömrünü çürüttükleri stres aracı.

Faraş

Faraş: Genellikle yer süpürürken pislikleri toplamak için kullanılan alet çok amaçlı işlev görmektedir. Kimileri mangal için de kullanır. Süpürgegiller ailesinden olan faraşı mangalda kullanmak genelde elde kanalar ile sonuçlanabilir. Yer süpürüldükten hemen sonra kullanılmaması tavsiye edilir :)

Çapkınlık

aa ne güzel bi oyunmuş buuu(=(=
çapkınlık=daha çok erkeklere yakıştığı düşünülse de hatun milletinin de son zamanlar da severek yaptığı sosyal bir akım denilebilinir :P

cinnet